დამატებითი ღია კონკურსი საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის დამოუკიდებელი სამეცნიერო კვლევითი ერთეულების სამეცნიერო თანამდებობების დასაკავებლად
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი (შემდგომში უნივერსიტეტი) აცხადებს ღია კონკურსს 5 წლის ვადით, უნივერსიტეტის ქვემოთ ჩამოთვლილი დამოუკიდებელი სამეცნიერო კვლევით ერთეულების სამეცნიერო თანამდებობების (მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი, უფროსი მეცნიერი თანამშრომელი, მეცნიერი თანამშრომელი) დასაკავებლად:
- არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტი;მის: თბილისი, მინდელის ქ. #10, მე-4 სართული, ოთახი #1, ტელ.: 2 31 98 74 ქეთინო კვირიკაშვილი.
- საქართველოს საწარმოო ძალებისა და ბუნებრივი რესურსების შემსწავლელი ცენტრი.მის: თბილისი, კოსტავას ქ. #69ა, მე-10 სასწავლო კორპუსის, მე-5 სართული, ოთახი #515, ტელ.: 599 46 93 07 რუსუდან ფირცხალავა.
I განცხადებების მიღების და კონკურსის ჩატარების ვადები
- კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (მათ შორის საკონკურსო ადგილების რაოდენობა სამეცნიერო კვლევითი ერთეულების მიხედვით, დეტალური დამატებითი მოთხოვნები, კონკურსანტის ანკეტა, კონკურსანტის განცხადება, კონკურსში გამარჯვების შემთხვევაში გასაფორმებელი შრომითი ხელშეკრულება) გამოქვეყნდება უნივერსიტეტის ვებგვერდზე: www.gtu.ge (შესაბამისი ინსტიტუტის ლინკზე). განცხადებების მიღება იწარმოებს 2019 წლის 13 მაისიდან 15 მაისის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე ზემოთ მითითებულ მისამართებზე;
- კონკურსი ჩატარდება 2019 წლის 20 მაისს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება 2019 წლის 21 მაისს შესაბამისი საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ინსტიტუტის ვებგვერდზე: www.gtu.ge (შესაბამისი ინსტიტუტის ლინკზე).
- კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2019 წლის 24 მაისის ჩათვლით;
- კონკურსში გამარჯვებულ პირებთან შრომითი ხელშეკრულებები გაფორმდება 2019 წლის 1 ივნისიდან.
- კონკურსის ძირითადი პირობები:ა) მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი, სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის არანაკლებ 6 წლის გამოცდილება.;ბ) უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი;გ) მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი.
- კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა პირადად (ან წარმომადგენლის მეშვეობით) უნდა წარმოადგინოს:ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები იხ. ინსტიტუტის ვებგვერდზე), აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);ბ) სამეცნიერო/აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი (დედანი და ასლი);გ) სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილების (სტაჟის) დამადასტურებელი საბუთი (საბუთები) დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის/დაწესებულების ბეჭდით;დ) სამეცნიერო და სასწავლო-მეთოდური ნაშრომების ნუსხა, დამოწმებული შესაბამისი დაწესებულების/ ორგანიზაციის ან მისი სტრუქტურული ერთეულის კომპეტენტური პირის ხელმოწერითა და ბეჭდით;ე) პირადობის მოწმობა (დედანი და ქსეროასლი);ვ) 2 ფოტოსურათი, 3X4.
- კონკურსი ჩატარდება “უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და შესაბამისი სამეცნიერო კვლევითი ერთეულის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა საკონკურსო კომისიებში და უნივერსიტეტის ვებგვერდზე.

Georgian Technical University (hereinafter “the University”) announces an open competition for scientific positions at the following independent research units for a 5-year term: positions include Chief Scientific Researcher, Senior Scientific Researcher, and Scientific Researcher.
1. Archil Eliashvili Institute of Control Systems
Address: Tbilisi, Mindeli St. #10, 4th floor, Room #1
Contact: Ketino Kvirikashvili, Tel.: 2 31 98 74
2. Georgian Center for Industrial Forces and Natural Resources
Address: Tbilisi, Kostava St. #69a, 10th Academic Building, 5th floor, Room #515
Contact: Rusudan Firtskhalava, Tel.: 599 46 93 07
I. Application Submission and Competition Schedule
1. Additional information for applicants (including number of positions per research unit, detailed requirements, applicant questionnaire, application form, and employment contract template) is available on the University website: www.gtu.ge (corresponding institute link). Applications will be accepted from May 13 to May 15, 2019, 10:00–17:00 at the addresses listed above.
2. The competition will be held on May 20, 2019. Preliminary results will be published on May 21, 2019, by the respective competition commission at a visible location and on the institute’s website: www.gtu.ge (corresponding institute link).
3. Complaints regarding violations of the competition procedure may be submitted to the competition commission by May 24, 2019.
4. Employment contracts with successful candidates will be signed starting June 1, 2019.
1. Main requirements:
• Chief Scientific Researcher – must hold a doctoral or equivalent degree and have at least 6 years of scientific/research experience.
• Senior Scientific Researcher – must hold a doctoral or equivalent degree.
• Scientific Researcher – must hold a master’s or equivalent degree.
2. Applicants must submit personally (or via a representative):
1. Completed and signed application and questionnaire (forms available on the institute’s website), along with supporting documents: diploma, certificate, license, reference, etc. (original and copy);
2. Document confirming scientific/academic degree (original and copy);
3. Document(s) confirming scientific/research experience, certified by the relevant organization or institution;
4. List of scientific and teaching-methodological publications, certified by the relevant organization or competent authority;
5. Identification card (original and copy);
6. Two photos, 3×4 cm.
1. The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia on Higher Education, University Statutes, and the respective research unit’s rules for hiring scientific personnel, which applicants can review on the University website and with the competition commission.
2. The competition commission will consider the candidate’s qualifications and competence in relation to the position, including scientific, research, practical, and other achievements, qualifications, experience, and merits. Interview results (at the commission’s discretion) will also be taken into account.