ვადა 02/10/2025 - 06/10/2025
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ინსტიტუტი ,,ტალღას“ სამეცნიერო საბჭო აცხადებს ღია კონკურსს შემდეგი სამეცნიერო თანამდებობის დასაკავებლად:
• სამეცნიერო-ტექნიკური განყოფილების
• მეცნიერი თანამშრომელი – 1,0 საშტატო ერთეული
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2025 წლის 02 ოქტომბრიდან – 06 ოქტომბრის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ზურაბ ანჯაფარიძის ქუჩა №5, ინსტიტუტი ,,ტალღა“, მე-6 სართული, ოთახი№622. პასუხისმგებელი პირი: ვალერიან ვაჩაძე, ტელ: 599 145 413.კონკურსი ჩატარდება 2025 წლის 08 ოქტომბერს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2025 წლის 08 ოქტომბრისა, საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ინსტიტუტის ვებგვერდზე.კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2025 წლის 13 ოქტომბრის ჩათვლით.კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა, განცხადება, გასაუბრების ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე.II. საკონკურსო პირობებიკონკურსის ძირითადი პირობები:ა) მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი.მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობაზე პირი აირჩევა 5 წლის ვადით.კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა პირადად (ან წარმომადგენლის მეშვეობით) უნდა წარმოადგინოს:ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე), აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);ბ) სამეცნიერო/აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი (დედანი და ასლი);გ) სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილების (სტაჟის) დამადასტურებელი საბუთი (საბუთები) დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის/დაწესებულების ბეჭდით; დ) სამეცნიერო და სასწავლო-მეთოდური ნაშრომების ნუსხა, დამოწმებული შესაბამისი დაწესებულების/ორგანიზაციის ან მისი სტრუქტურული ერთეულის კომპეტენტური პირის ხელმოწერითა და ბეჭდით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში);ე) პირადობის მოწმობა (დედანი და ქსეროასლი);ვ) 2 ფოტოსურათი 3X4;ზ) სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლობის შესახებ ცნობა და უფლების ჩამორთმევის შესახებ ცნობა.შენიშვნა: ცნობების წარმოდგენისგან თავისუფლდება პირი, ვისაც აღნიშნული ცნობები უკვე წარმოდგენილი აქვს უნივერსიტეტის ადამიანური რესურსების მართვისა და საქმისწარმოების სამსახურში. III. კონკურსის ჩატარების წესი
• კონკურსი ჩატარდება “უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და ინსტიტუტი ,,ტალღას“ სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა საკონკურსო კომისიაში, უნივერსიტეტისა და ინსტიტუტის ვებ-გვერდებზე.

Dates 02/10/2025 - 06/10/2025
The Scientific Council of the “Talga” Institute of the Georgian Technical University announces an open competition to fill the following scientific position:
• Scientific-Technical Department
• Research Fellow – 1.0 full-time position
Applications will be accepted from October 2, 2025 – October 6, 2025, from 10:00 to 17:00, at the address: 5 Zurab Anjaparidze St., “Talga” Institute, 6th floor, room №622. Responsible person: Valerian Vachadze, Tel: 599 145 413.
The competition will take place on October 8, 2025. The preliminary results of the competition will be published no later than October 8, 2025, in a prominent place by the competition commission and on the institute’s website.
Applications/complaints regarding violations of the competition procedure will be accepted by the competition commission until October 13, 2025.
Additional information for applicants (application form, declaration, time and place of the interview) will be published on the institute’s website.
ა) A Research Fellow position can be held by a person who has a master’s or equivalent academic degree.
A person is elected to the position of Research Fellow for a term of 5 years.
ა) A properly completed and signed application and form (forms will be published on the institute’s website), along with supporting documentation: diploma, certificate, letter, reference, etc. (original and copy);
ბ) Document confirming scientific/academic degree (original and copy);
გ) Documents confirming scientific-research experience (internship) certified by the relevant organization/institution stamp;
დ) List of scientific and educational-methodological works, certified by the relevant institution/organization or a competent person of its structural unit with signature and stamp (if applicable);
ვ) Two photos 3X4;
ზ) Certificate of no criminal record for crimes against sexual freedom and inviolability, and certificate regarding deprivation of rights.
Note: Persons who have already submitted these certificates to the university’s Human Resources Management and Administration Service are exempt.
• The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia on “Higher Education,” the university regulations, and the “Regulations on the Admission of Scientific Staff to the Talga Institute,” which the applicant will review at the competition commission, and on the university and institute websites.
• The competition commission will consider: the applicant’s qualifications and competence corresponding to the position, including relevant scientific-research, practical, and other activities, achievements, qualifications, experience, and merits; and, at the commission’s discretion, the results of the interview(s) conducted with the applicant(s).