განყოფილების ხელმძღვანელი – 1 საშტატო ერთეული
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2023 წლის 06 ნოემბრიდან – 08 ნოემბრის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, სოფელი დიღომი,მოციქულთა სწორი წმინდა ნინოს ქუჩა N6, ჰიდროგეოლოგიისა და საინჟინრო გეოლოგიის ინსტიტუტი, პასუხისმგებელი პირი: დალი ჩუტკერაშვილი, ტელ: 555 548 865.
ინსტიტუტის სამეცნიერი საბჭოს მიერ განყოფილების ხელმძღვანელის ვაკანტურ თანამდებობაზე ასარჩევ კონკურსანტ(ებ)თან გასაუბ­რე­ბა და კენჭისყრა ჩა­ტარ­დე­­ბა 2023 წლის 10 ნოემბერს. კენჭისყრის შედეგები სა­მეც­ნი­­ერო საბჭოს მიერ გა­მო­ცხად­დება კენჭისყრის დასრულებისთანავე 10 ნოემბერს და გამოიკვრება ინ­ს­ტიტუტში თვალსაჩინო ად­გილზე და გამოქვეყნდება ვებ-გვერ­დზე https://gtu.ge/hsgi/.
საკონკურსო კომისიის მიერ ვაკანტურ სამეცნიერო თანამდებობაზე კონკურსი ჩატარდება 2023 წლის 10 ნოემბერს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2023 წლის 10 ნოემბერს, საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და უნივერსიტეტის ვებგვერდზე: https://gtu.ge/hsgi/ და www.gtu.ge
კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები სამეცნიერო საბჭოში/საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2023 წლის 14 ნოემბრის ჩათვლით.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა, განცხადება, გასაუბრების ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე: https://gtu.ge/hsgi/
ბ) უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი;გ) მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი.
გ) მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი.
მეცნიერის (სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელის, მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის, უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის, მეცნიერი თანამშრომლის) თანამდებობაზე პირი აირჩევა 5 წლის ვადით.
ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე https://gtu.ge/hsgi/), აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);
ე) სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელის სტრატეგიული განვითარების შესახებ ხედვა (წერილობითი ფორმით);
კონკურსი ჩატარდება “უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და ,,ჰიდროგეოლოგიისა და საინჟინრო გეოლოგიის ინსტიტუტის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა სამეცნიერო საბჭოში, საკონკურსო კომისიაში, უნივერსიტეტისა და ინსტიტუტის ვებ-გვერდებზე;
სამეცნიერო საბჭოს/საკონკურსო კომისიის მიერ გათვალისწინებული იქნება: კონკურსანტის კვალიფიკაციის და კომპეტენციის შესაბამისობა საკონკურსო თანამდებობასთან, მათ შორის საკონკურსო თანამდებობის პროფილის შესაბამისი სამეცნიერო-კვლევითი, პრაქტიკული და სხვა აქტივობები, მიღწევები, კვალიფიკაციები, გამოცდილება და დამსახურება; ასევე (სამეცნიერო საბჭოს/კომისიის გადაწყვეტილებით) კონკურსანტთან (კონკურსანტებთან) ჩატარებული ინტერვიუს შედეგები;

Chief Researcher – 0.5 full-time equivalent
Applications will be accepted from November 6 to November 8, 2023, from 10:00 to 17:00, at the address: Tbilisi, Dighomi Village, Apostles’ Correct St., St. Nino Street N6, Hydrogeology and Engineering Geology Institute. Contact person: Dali Chutkerashvili, Tel: +995 555 548 865.
Interviews and voting for candidates for the Head of Department positions will be held on November 10, 2023. Results will be announced immediately after voting by the Scientific Council and posted at a prominent location in the Institute and on the website: https://gtu.ge/hsgi/
Competitions for vacant scientific positions will also be held on November 10, 2023. Preliminary results will be published no later than November 10, 2023, at a prominent location and on the University and Institute websites: https://gtu.ge/hsgi/ and www.gtu.ge
Complaints regarding violations of the competition procedure will be accepted by the Scientific Council/Competition Commission until November 14, 2023.
Additional information for applicants (application form, interview schedule, and location) will be published on the Institute’s website: https://gtu.ge/hsgi/
The position of Head of a Scientific Structural Unit may be held by a person who meets the requirements established for the Chief or Senior Researcher of this independent scientific-research unit. If the person does not hold a Chief or Senior Researcher position, being elected as the Head of the Scientific Structural Unit will also be considered as holding a relevant scientific position.
a) Chief Researcher positions require a doctoral or equivalent academic degree and at least 6 years of scientific-research experience;
b) Senior Researcher positions require a doctoral or equivalent academic degree;
c) Researcher positions require a Master’s or equivalent academic degree.
All scientific positions (Head of Structural Unit, Chief Researcher, Senior Researcher, Researcher) are for a term of 5 years.
a) Properly completed and signed application and questionnaire (forms published on the Institute’s website: https://gtu.ge/hsgi/) along with supporting documents: diploma, certificate, license, reference, etc. (original and copy);
c) Documents confirming scientific-research experience, certified by the respective organization/institution with a stamp;
d) List of scientific and teaching-methodological works, certified by the competent person of the respective organization/institution (if available);
e) Written vision for the strategic development of the structural unit (for Heads of Departments);
f) Identity document (original and copy);
g) Two photographs 3×4 cm;
h) Certificate of no criminal record for offenses against sexual freedom and integrity, and certificate of rights revocation.
Note: Persons who have already submitted these certificates to the University Human Capital Management Department are exempt from submission.
The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia “On Higher Education,” the University Charter, and the “Rules for Hiring Scientific Personnel at the Hydrogeology and Engineering Geology Institute,” which the applicant will be familiarized with at the Scientific Council, Competition Commission, University, and Institute websites.
The Scientific Council/Competition Commission will consider the applicant’s qualifications and competence for the position, including research, practical, and other relevant activities, achievements, qualifications, experience, and merits; also, the results of interviews conducted with the applicant(s) (as determined by the Council/Commission).