საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ცოტნე მირცხულავას სახელობის წყალთა მეურნეობის ინსტიტუტის სამეცნიერო საბჭო აცხადებს ღია კონკურსს
კონკურსი ცხადდება შემდეგი სსამეცნიერო თანამდებობების დასაკავებლად:
• ზღვებისა და წყალსატევების განყოფილება:
• ირიგაციისა და დრენაჟის განყოფილება:
უფროსი მეცნიერი თანამშრომელი – 0,5 საშტატო ერთეული
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2024 წლის 29 აპრილიდან – 01 მაისის ჩათვლით, 10:00-დან 17:00 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, ი.ჭავჭავაძის გამზირი N60ბ, მეორე სართული, ოთახი N232, ცოტნე მირცხულავას სახელობის წყალთა მეურნეობის ინსტიტუტი, საკონტაქტო პირი: მარინე მღებრიშვილი, ტელ: 579 08 95 79.
კონკურსი ჩატარდება 2024 წლის 03 მაისს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2024წლის 03 მაისს, საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ინსტიტუტის ვებგვერდზე: https://wmi.gtu.ge/
კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2024 წლის 10 მაისის ჩათვლით.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა და განცხადება, გასაუბრების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე: https://wmi.gtu.ge/
მეცნიერის (უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის, მეცნიერი თანამშრომლის) თანამდებობაზე პირი აირჩევა 5 წლის ვადით.
ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე https://wmi.gtu.ge/, აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);
კონკურსი ჩატარდება “უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და ,,ცოტნე მირცხულავას სახელობის წყალთა მეურნეობისინსტიტუტის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა საკონკურსო კომისიაში, უნივერსიტეტისა და ინსტიტუტის ვებ-გვერდებზე;

• Department of Seas and Reservoirs:
• Applications will be accepted from April 29, 2024, to May 1, 2024, between 10:00 and 17:00, at the following address: Tbilisi, I. Chavchavadze Avenue N60B, 2nd Floor, Room N232, Tsotne Mirtkhulava Water Management Institute. Contact person: Marine Mgebrelishvili, Tel: 579 08 95 79.
• The competition will be held on May 3, 2024. Preliminary results will be published no later than May 3, 2024, in a prominent place by the competition commission and on the institute’s website.
• Complaints regarding violations of the competition procedure will be accepted by the competition commission until May 10, 2024.
• Additional information for applicants (application form, statement, interview time and place) will be published on the institute’s website.
• The position of Senior Researcher can be held by a person with a doctoral or equivalent academic degree;
• The position of Researcher can be held by a person with a master’s or equivalent academic degree.
• The term of office for the position of Researcher (Senior Researcher, Researcher) is 5 years.
• Applicants must personally (or through a representative) submit:
a) A properly completed and signed application and form (forms will be published on the institute’s website), along with supporting documentation: diploma, certificate, proof, award, letter, etc. (original and copy);
c) Documents confirming research experience (stages), certified by the appropriate organization/institution with seal;
The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia on Higher Education, university regulations, and the “Procedure for Recruitment of Scientific Personnel of the Tsotne Mirtkhulava Water Management Institute,” which the candidate will be familiarized with at the competition commission, university, and institute websites;
The competition commission will take into account: the candidate’s qualifications and competence relevant to the competition position, including scientific-research, practical, and other activities, achievements, qualifications, experience, and merits corresponding to the competition position; as well as (at the discretion of the commission) the results of interviews conducted with the candidate(s);