საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ცოტნე მირცხულავას სახელობის წყალთა მეურნეობის ინსტიტუტის სამეცნიერო საბჭო აცხადებს ღია კონკურსს
კონკურსი ცხადდება სამეცნიერო სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელის თანამდებობის დასაკავებლად:
· ბუნებრივი საფრთხეებისა და გარემოს დაცვის განყოფილების ხელმძღვანელი (მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი) – 1 საშტატო ერთეული ;
· ზღვებისა და წყალსატევების განყოფილების ხელმძღვანელი (მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი) – 1 საშტატო ერთეული;
· ირიგაციისა და დრენაჟის განყოფილების ხელმძღვანელი (მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი) – 1 საშტატო ერთეული.
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2023 წლის 14 დეკემბრიდან – 18 დეკემბრის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, ი.ჭავჭავაძის გამზირი N60ბ, მეორე სართული, ოთახი N232, ცოტნე მირცხულავას სახელობის წყალთა მეურნეობის ინსტიტუტი, საკონტაქტო პირი: მარინე მღებრიშვილი, ტელ: 579 08 95 79.
ინსტიტუტის სამეცნიერი საბჭოს მიერ სამეცნიერო სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელის ვაკანტურ თანამდებობაზე ასარჩევ კონკურსანტ(ებ)თან გასაუბრება და კენჭისყრა ჩატარდება 2023 წლის 19 დეკემბერს. კენჭისყრის შედეგები სამეცნიერო საბჭოს მიერ გამოცხადდება კენჭისყრის დასრულებისთანავე 19 დეკემბერს და გამოიკვრება ინსტიტუტში თვალსაჩინო ადგილზე და გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე: http://www.wmi.ge/index.htm
კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები სამეცნიერო საბჭოში მიიღება 2023 წლის 22 დეკემბრის ჩათვლით.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა, განცხადება, გასაუბრების ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე: http://www.wmi.ge/index.htm
ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე http://www.wmi.ge/index.htm, აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);
კონკურსი ჩატარდება “უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და ,,ცოტნე მირცხულავას სახელობის წყალთა მეურნეობის ინსტიტუტის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა სამეცნიერო საბჭოში, უნივერსიტეტისა და ინსტიტუტის ვებ-გვერდებზე;
სამეცნიერო საბჭოს მიერ გათვალისწინებული იქნება: კონკურსანტის კვალიფიკაციის და კომპეტენციის შესაბამისობა საკონკურსო თანამდებობასთან, მათ შორის საკონკურსო თანამდებობის პროფილის შესაბამისი სამეცნიერო-კვლევითი, პრაქტიკული და სხვა აქტივობები, მიღწევები, კვალიფიკაციები, გამოცდილება და დამსახურება; ასევე (საბჭოს გადაწყვეტილებით) კონკურსანტთან (კონკურსანტებთან) ჩატარებული გასაუბრების შედეგები;

Dates 14/12/2023 - 18/12/2023
· Head of the Department of Natural Hazards and Environmental Protection (Chief Researcher) – 1 position;
· Head of the Department of Seas and Water Reservoirs (Chief Researcher) – 1 position;
· Head of the Department of Irrigation and Drainage (Chief Researcher) – 1 position.
Applications will be accepted from December 14 to December 18, 2023, from 10:00 to 17:00 at the address: Tbilisi, I. Chavchavadze Ave. N60B, 2nd floor, Room N232, Water Management Institute named after Cotne Mirtchkhulava. Contact person: Marine Mghebrishvili, Tel: +995 579 08 95 79.
Interviews and voting for the vacant positions of heads of scientific structural units by the Institute’s Scientific Council will take place on December 19, 2023. The results of the vote will be announced by the Scientific Council immediately after the voting on December 19 and will be displayed prominently at the Institute and published on the Institute’s website: http://www.wmi.ge/index.htm
Complaints or appeals regarding violations of the competition procedure will be accepted by the Scientific Council until December 22, 2023.
Additional information for applicants (application form, application submission, interview schedule and location) will be published on the Institute’s website: http://www.wmi.ge/index.htm
The position of head of a scientific structural unit of the Institute can be held by a person who meets the requirements established for Chief Researcher or Senior Researcher of this independent scientific-research unit. If a person does not currently hold the position of Chief or Senior Researcher, upon being elected as head of the scientific structural unit, they are also considered to have been elected to the corresponding scientific position.
a) The position of Chief Researcher can be held by a person who has a doctoral or equivalent academic degree and at least 6 years of research experience;
b) The position of Senior Researcher can be held by a person who has a doctoral or equivalent academic degree;
The head of a scientific structural unit is elected for a term of 5 years.
a) Properly completed and signed application form (forms will be published on the Institute’s website: http://www.wmi.ge/index.htm), along with supporting documents (diploma, certificate, letter, reference, etc.) – original and copy;
d) List of scientific and teaching-methodological works, certified by the competent person of the respective institution/organization or its structural unit (if available);
The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia “On Higher Education,” the University Charter, and the “Rules for Hiring Scientific Personnel of the Water Management Institute named after Cotne Mirtchkhulava,” which the applicant will be familiarized with at the Scientific Council, University, and Institute websites.
The Scientific Council will take into account: the applicant’s qualifications and competence for the position, including scientific-research, practical, and other activities, achievements, qualifications, experience, and merits; also, the results of the interview(s) conducted with the applicant(s) (as determined by the Council).