ვადა 24/11/2025 - 26/11/2025
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ინსტიტუტი ,,ტექინფორმი”-ს სამეცნიერო საბჭო აცხადებს ღია კონკურსს  შემდეგი სამეცნიერო თანამდებობის დასაკავებლად:
• სამეცნიერო ტექნოლოგიების განვითარების განყოფილება: უფროსი მეცნიერი თანამშრომელი – 0,5  საშტატო ერთეული
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2025 წლის 24 ნოემბრიდან – 26 ნოემბრის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, მ.კოსტავას ქ №47 (ინსტიტუტი ტექინფორმი), საკონტაქტო პირი, მეგი თათარაშვილი, ტელ.: (032) 233 53 15, 599 74 19 48. კონკურსი ჩატარდება 2025 წლის 28 ნოემბერს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2025 წლის 28 ნოემბერს. საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ინსტიტუტის ვებგვერდზე.კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2025 წლის 03 დეკემბრის ჩათვლით.კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა და განცხადება, კონკურსის ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე.II. საკონკურსო პირობებიკონკურსის ძირითადი პირობები:უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი.უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობაზე პირი აირჩევა 5 (ხუთი) წლის ვადით.კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა პირადად (ან წარმომადგენლის მეშვეობით) უნდა წარმოადგინოს:ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე, აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);ბ) სამეცნიერო/აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი (დედანი და ასლი);გ) სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილების (სტაჟის) დამადასტურებელი საბუთი (საბუთები) დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის/დაწესებულების ბეჭდით; დ) სამეცნიერო და სასწავლო-მეთოდური ნაშრომების ნუსხა, დამოწმებული შესაბამისი დაწესებულების/ორგანიზაციის ან მისი სტრუქტურული ერთეულის კომპეტენტური პირის ხელმოწერითა და ბეჭდით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში);ე) პირადობის მოწმობა (დედანი და ქსეროასლი);ვ) 2 ფოტოსურათი 3X4;ზ) სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლობის შესახებ ცნობა და უფლების ჩამორთმევის შესახებ ცნობა.შენიშვნა: ცნობების წარმოდგენისგან თავისუფლდება პირი, ვისაც აღნიშნული ცნობები უკვე წარმოდგენილი აქვს უნივერსიტეტის ადამიანური რესურსების მართვისა და საქმისწარმოების სამსახურში.III. კონკურსის ჩატარების წესი
• კონკურსი ჩატარდება ,,უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და „ინსტიტუტი ტალღას სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა საკონკურსო კომისიაში, უნივერსიტეტისა და ინსტიტუტის ვებ-გვერდებზე.

Dates 24/11/2025 - 26/11/2025
The Scientific Council of the Georgian Technical University Institute “Techinformi” announces an open competition for the following scientific position:
• Scientific Technologies Development Department: Senior Research Fellow – 0.5 staff unit
Applications will be accepted from November 24 to November 26, 2025, from 10:00 to 17:00, at the address: Tbilisi, 47 M. Kostava St. (Techinformi Institute), contact person: Megi Tatarashvili, Tel.: (032) 233 53 15, 599 74 19 48. The competition will be held on November 28, 2025. The preliminary results of the competition will be published no later than November 28, 2025, by the Competition Commission in a prominent place and on the institute’s website. Statements/complaints regarding violations of the competition procedure will be accepted by the Competition Commission until December 3, 2025. Additional information for applicants (application form and questionnaire, time and place of the competition) will be published on the institute’s website.
The position of Senior Research Fellow may be held by a person with a doctoral or equivalent academic degree. The Senior Research Fellow is elected for a term of 5 (five) years.
a) Properly completed and signed application form and questionnaire (forms published on the institute’s website), as well as supporting documentation for the information provided in them: diploma, certificate, attestation, certificate, notice, etc. (original and copy);
• The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia “On Higher Education,” university regulations, and the “Regulations on the Admission of Scientific Staff to the Institute Techinformi,” which the applicant will familiarize with at the Competition Commission, and on the university and institute websites.
• The Competition Commission will consider: the applicant’s qualifications and competencies corresponding to the competitive position, including scientific-research, practical and other activities, achievements, qualifications, experience, and merits relevant to the position; also, if decided by the Commission, the results of the interview conducted with the applicant(s).