საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ჰიდროგეოლოგიისა და საინჟინრო გეოლოგიის ინსტიტუტის სამეცნიერო საბჭო აცხადებს ღია კონკურსს შემდეგი სამეცნიერო თანამდებობის დასაკავებლად:
- ჰიდროგეოლოგიის განყოფილება: მეცნიერი თანამშრომელი – 1 საშტატო ერთეული
განცხადებების მიღება იწარმოება 2025 წლის 24 ნოემბრიდან – 26 ნოემბრის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ქ. თბილისი, სოფელი დიღომი, მოციქულთა სწორი წმინდა ნინოს ქუჩა № 6, ჰიდროგეოლოგიისა და საინჟინრო გეოლოგიის ინსტიტუტი, ტელ.: 213-08-65, 213-08-64. საკონტაქტო პირი – ლაშა ხვიჩია, ტელ.: 577-618-729.კონკურსი ჩატარდება 2025 წლის 28 ნოემბერს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2025 წლის 28 ნოემბრისა საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ინსტიტუტის ვებგვერდზე.კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2025 წლის 03 დეკემბრის ჩათვლით.კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა და განცხადება, კონკურსის ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე.II. საკონკურსო პირობებიკონკურსის ძირითადი პირობები:მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი.მეცნიერ თანამშრომლის თანამდებობაზე პირი აირჩევა 5 წლის ვადით.კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა პირადად (ან წარმომადგენლის მეშვეობით) უნდა წარმოადგინოს:ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე, აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);ბ) სამეცნიერო/აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი (დედანი და ასლი);გ) სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილების (სტაჟის) დამადასტურებელი საბუთი (საბუთები) დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის/დაწესებულების ბეჭდით; დ) სამეცნიერო და სასწავლო-მეთოდური ნაშრომების ნუსხა, დამოწმებული შესაბამისი დაწესებულების/ორგანიზაციის ან მისი სტრუქტურული ერთეულის კომპეტენტური პირის ხელმოწერითა და ბეჭდით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში);ე) პირადობის მოწმობა (დედანი და ქსეროასლი);ვ) 2 ფოტოსურათი 3X4;ზ) სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლობის შესახებ ცნობა და უფლების ჩამორთმევის შესახებ ცნობა.შენიშვნა: ცნობების წარმოდგენისგან თავისუფლდება პირი, ვისაც აღნიშნული ცნობები უკვე წარმოდგენილი აქვს უნივერსიტეტის ადამიანური რესურსების მართვისა და საქმისწარმოების სამსახურში.III. კონკურსის ჩატარების წესი
- კონკურსი ჩატარდება ,,უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და „ჰიდროგეოლოგიისა და საინჟინრო გეოლოგიის ინსტიტუტის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა საკონკურსო კომისიაში, უნივერსიტეტისა და ინსტიტუტის ვებ-გვერდებზე.

Dates 24/11/2025 - 26/11/2025
The Scientific Council of the Institute of Hydrogeology and Engineering Geology of the Georgian Technical University announces an open competition for the following scientific position:
• Hydrogeology Department: Research Fellow – 1 staff unit
Applications will be accepted from November 24 to November 26, 2025, from 10:00 to 17:00, at the address: Tbilisi, Dighomi village, 6 St. Nino Street, Institute of Hydrogeology and Engineering Geology, Tel.: 213-08-65, 213-08-64. Contact person: Lasha Khvichia, Tel.: 577-618-729. The competition will be held on November 28, 2025. The preliminary results of the competition will be published no later than November 28, 2025, by the Competition Commission in a prominent place and on the institute’s website. Statements/complaints regarding violations of the competition procedure will be accepted by the Competition Commission until December 3, 2025. Additional information for applicants (application form, time and place of the competition) will be published on the institute’s website.
The position of Research Fellow may be held by a person with a Master’s or equivalent academic degree. The Research Fellow is elected for a term of 5 years.
• The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia “On Higher Education,” university regulations, and the “Regulations on the Admission of Scientific Staff to the Institute of Hydrogeology and Engineering Geology,” which the applicant will familiarize with at the Competition Commission, and on the university and institute websites.
• The Competition Commission will consider: the applicant’s qualifications and competencies corresponding to the competitive position, including scientific-research, practical and other activities, achievements, qualifications, experience, and merits relevant to the position; also, if decided by the Commission, the results of the interview conducted with the applicant(s).