სტუ-ის ბიოტექნოლოგიის ცენტრის სამეცნიერო საბჭო სამეცნიერო თანამდებობის დასაკავებლად კონკურსს აცხადებს
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ბიოტექნოლოგიის ცენტრის სამეცნიერო საბჭო აცხადებს ღია კონკურსს შემდეგი სამეცნიერო თანამდებობის დასაკავებლად:
მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობაზე – (1 საშტატო ერთეული).
სამეცნიერო მიმართულება: ბიომრავალფეროვნება, ფიტოგენეტიკური რესურსების მონიტორინგი, კონსერვაცია, კულტივირება და გამოყენების ტექნოლოგიები.
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2024 წლის 12 დეკემბრიდან – 16 დეკემბრის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, აბაის ქუჩა №47 (თემქა, ყოფილი სასამართლოს შენობა, მეტრო სარაჯიშვილის მიმდებარე ტერიტორია), ბიოტექნოლოგიის ცენტრი, მეორე სართული, ოთახი №1, პასუხისმგებელი პირები: ლალი მეძველია, ტელ: 597 717 010.
კონკურსი ჩატარდება 2024 წლის 18 დეკემბერს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2024 წლის 18 დეკემბერს, საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ცენტრის ვებგვერდზე.
კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2024 წლის 23 დეკემბრის ჩათვლით.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა, განცხადება, გასაუბრების ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ცენტრის ვებგვერდზე.
- სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ცენტრის ვებგვერდზე, აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);
- სამეცნიერო/აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი (დედანი და ასლი);
- სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილების (სტაჟის) დამადასტურებელი საბუთი (საბუთები) დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის/დაწესებულების ბეჭდით;
- სამეცნიერო და სასწავლო-მეთოდური ნაშრომების ნუსხა, დამოწმებული შესაბამისი დაწესებულების/ორგანიზაციის ან მისი სტრუქტურული ერთეულის კომპეტენტური პირის ხელმოწერითა და ბეჭდით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში);
- პირადობის მოწმობა (დედანი და ქსეროასლი);
- 2 ფოტოსურათი 3X4;
- სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლობის შესახებ ცნობა და უფლების ჩამორთმევის შესახებ ცნობა.
- კონკურსი ჩატარდება “უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და ,,ბიოტექნოლოგიის ცენტრის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა საკონკურსო კომისიაში, უნივერსიტეტისა და ცენტრის ვებ-გვერდებზე;

ვადა 12/12/2024 - 16/12/2024
The Scientific Council of the Biotechnology Center of the Georgian Technical University Announces an Open Competition for the Following Scientific Position:
Position: Chief Scientific Officer – (1 staff unit)
Scientific Field: Biodiversity, phytogenetic resource monitoring, conservation, cultivation, and utilization technologies.
Submission of Applications: From December 12 to December 16, 2024, between 10:00 and 17:00, at the following address:
Tbilisi, 47 Abai Street (Temka, former Court building, near Sarajishvili Metro), Biotechnology Center, 2nd Floor, Room №1.
Responsible Persons: Lali Medzvelia, Tel: +995 597 717 010
Competition Date: December 18, 2024.
The preliminary results will be published no later than December 18, 2024, in a visible location determined by the Competition Commission and on the Center’s website.
Complaints regarding violations of the competition procedures will be accepted by the Competition Commission until December 23, 2024.
Additional information for applicants (application form, submission procedure, interview time and place) will be published on the Center’s website.
The position of Chief Scientific Officer may be held by a person who holds a Doctoral degree (or equivalent) and has at least 6 years of research experience.
Appointment to the position is for a term of 5 years.
• A properly completed and signed **application and questionnaire** (forms available on the Center’s website), along with supporting documentation (diploma, certificate, attestation, license, reference, etc., originals and copies).
• **Evidence of research experience (tenure)** certified by the relevant organization/institution with an official stamp.
• A **list of scientific and educational-methodological publications**, certified by the relevant institution/organization or a competent authority within its structure (if applicable).
• **Two photographs** (3×4 cm).
• **Certificates of no criminal record** for offenses against sexual freedom and inviolability, and certificates regarding deprivation of rights.
• The competition will be conducted in accordance with the **Law of Georgia “On Higher Education”**, the **University Statute**, and the **Rules for Recruitment of Scientific Personnel at the Biotechnology Center**, which applicants can review at the Competition Commission office, and on the University and Center websites.
• The Competition Commission will evaluate the applicant’s **qualification and competence** for the position, including scientific-research, practical, and other activities, achievements, qualifications, experience, and merits relevant to the position, as well as interview results (if conducted, at the discretion of the Commission).