„უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის 29-ე მუხლის, „საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის წესდების დამტკიცების თაობაზე“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2013 წლის 9 სექტემბრის №133/ნ ბრძანებით დამტკიცებული უნივერსიტეტის წესდების 21-ე მუხლის, „საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტისა და ფაკულტეტის მართვის ორგანოების (მმართველი სუბიექტების) არჩევნების ჩატარების შესახებ“ დებულების მე-2 მუხლის მე-9 პუნქტის, 24-ე, 25-ე და 26-ე მუხლების შესაბამისად, უნივერსიტეტის დიზაინის საერთაშორისო სკოლის საბჭოს 2024 წლის 29 ნოემბრის სხდომაზე (სხდომის ოქმი № 8) მიღებული გადაწყვეტილების საფუძველზე:
1. დიზაინის საერთაშორისო სკოლის დეკანის თანამდებობის  დასაკავებლად დაინიშნოს არჩევნები 2025 წლის  03 თებერვალს.
2. სკოლის დეკანი აირჩევა სკოლის საბჭოს მიერ 4 წლის ვადით. ერთი და იგივე პირი დეკანის თანამდებობაზე შეიძლება აირჩეს ზედიზედ მხოლოდ ორჯერ.
3. სკოლის დეკანის თანამდებობა შეიძლება დაიკავოს პირმა, რომელიც აკმაყოფილებს შემდეგ მოთხოვნას:
ა) არის სკოლის პროფესორი ან ასოცირებული პროფესორი;
ბ) გააჩნია ხელმძღვანელ თანამდებობაზე მუშაობის 5 წლის გამოცდილება;
გ) გააჩნია დოქტორის (ან მასთან გათანაბრებული) აკადემიური ხარისხი.
4. კანდიდატებმა განცხადება და თანდართული დოკუმენტები უნდა შეიტანონ  2025 წლის 13 იანვრიდან 27 იანვრის ჩათვლით სკოლის საარჩევნო კომისიაში – თბილისი, კოსტავას 77,  მე-8 კორპუსი მე-2 სართული, ოთახი №3. განცხადებები მიიღება 10:00 საათიდან 17:00 საათამდე, შაბათ-კვირის და უქმე დღეების გარდა.
ბ) ცნობა ტექნიკური უნივერსიტეტის დიზაინის საერთაშორისო სკოლაში დაკავებული აკადემიური თანამდებობის შესახებ;
6. კანდიდატთა მიერ სამოქმედო პროგრამის საჯაროდ წარდგენა დიზაინის საერთაშორისო სკოლაში საბჭოში დაინიშნოს 2025 წლის 30 იანვარს.
7. აკადემიური საბჭო ხმათა კვალიფიციური უმრავლესობით (2/3-ით), ფარული კენჭისყრით, ინდივიდუალურად წყვეტს 65 წლისა და მეტი ასაკის მქონე პირის მიერ ადმინისტრაციული თანამდებობის დასაკავებლად კონკურსში მონაწილეობის საკითხს. აღნიშნული ასაკის მქონე პირმა სკოლის საარჩევნო კომისიაში დამატებით უნდა წარადგინოს აკადემიური საბჭოს თანხმობა. ამ საკითხზე აკადემიურ საბჭოს დაინტერესებულმა პირმა უნდა მიმართოს განცხადებით 2024 წლის 28 დეკემბრის ჩათვლით, უნივერსიტეტის საქმისწარმოების დეპარტამენტის მეშვეობით (მის: კოსტავას ქ. №77, ადმინისტრაციული კორპუსი, მე-2 სართული).

ვადა 13/01/2025 - 27/01/2025
Based on Article 29 of the Law of Georgia “On Higher Education”, Article 21 of the Statute of the University approved by Order №133/ნ of the Minister of Education and Science of Georgia dated September 9, 2013, titled “On the Approval of the Statute of the Legal Entity of Public Law – Georgian Technical University”, as well as Article 2, Paragraph 9, and Articles 24, 25, and 26 of the Regulation “On the Conduct of Elections of the Governing Bodies (Management Entities) of Georgian Technical University and its Faculties”, and pursuant to the decision adopted at the meeting of the Faculty Council of the International School of Design held on November 29, 2024 (Minutes №8):
Elections for the position of Dean of the International School of Design shall be scheduled for February 3, 2025.
The Dean of the School shall be elected by the School Council for a term of 4 years. The same person may be elected to the position of Dean no more than twice consecutively.
The position of School Dean may be held by a person who meets the following requirements:
a) is a Professor or Associate Professor of the School;
b) has at least 5 years of experience in a managerial position;
c) holds a Doctoral degree (or equivalent).
Candidates must submit their application and attached documents to the School Election Commission from January 13 to January 27, 2025 (inclusive) at the following address:
Tbilisi, 77 Kostava Street, 8th Building, 2nd Floor, Room №3.
b) a certificate confirming the academic position held at the International School of Design of the Technical University;
c) documents proving the candidate meets the stated requirements;
d) an action plan.
The public presentation of candidates’ action programs before the School Council shall be scheduled for January 30, 2025.
A person of this age must additionally submit the consent of the Academic Council to the School Election Commission.