უნივერსიტეტის სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტის საბჭოს განცხადება ფაკულტეტის დეკანის თანამდებობაზე არჩევნების დანიშვნის შესახებ
„უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის 29-ე მუხლის, „საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის წესდების დამტკიცების თაობაზე“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2013 წლის 9 სექტემბრის №133/ნ ბრძანებით დამტკიცებული უნივერსიტეტის წესდების 21-ე მუხლის, „საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტისა და ფაკულტეტის მართვის ორგანოების (მმართველი სუბიექტების) არჩევნების ჩატარების შესახებ“ დებულების მე-2 მუხლის მე-9 პუნქტის, 24-ე, 25-ე და 26-ე მუხლების შესაბამისად, უნივერსიტეტის სამთო-გეოლოგიური ფაკულტეტის საბჭოს 2024 წლის 02 დეკემბრის სხდომაზე (სხდომის ოქმი № 20 ) მიღებული გადაწყვეტილების საფუძველზე:
1. სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტის დეკანის თანამდებობის დასაკავებლად დაინიშნოს არჩევნები 2025 წლის 3 თებერვალს.
4. კანდიდატებმა განცხადება და თანდართული დოკუმენტები უნდა შეიტანონ 2025 წლის 13 იანვრიდან 27 იანვრის ჩათვლით ფაკულტეტის საარჩევნო კომისიაში – თბილისი, კოსტავას 77, მე- 9 სართული, ოთახი №907ა. განცხადებები მიიღება 10:00 საათიდან 17:00 საათამდე, შაბათ-კვირის და უქმე დღეების გარდა.
5. განცხადებას თან უნდა დაერთოს: ა) პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის (პ/მოწმობის, პასპორტის) ასლი; ბ) ცნობა ტექნიკური უნივერსიტეტის სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტზე დაკავებული აკადემიური თანამდებობის შესახებ. გ) სამოქმედო გეგმა.6. კანდიდატთა მიერ სამოქმედო პროგრამის საჯაროდ წარდგენა სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტის საბჭოში დაინიშნოს 2025 წლის 31 იანვარს.

Announcement of the Faculty Council of the Faculty of Law and International Relations of the University on the Appointment of Elections for the Position of Faculty Dean
Based on Article 29 of the Law of Georgia “On Higher Education”, Article 21 of the Statute of the University approved by Order №133/ნ of the Minister of Education and Science of Georgia dated September 9, 2013, titled “On the Approval of the Statute of the Legal Entity of Public Law – Georgian Technical University”, as well as Article 2, Paragraph 9, and Articles 24, 25, and 26 of the Regulation “On the Conduct of Elections of the Governing Bodies (Management Entities) of Georgian Technical University and its Faculties”, and pursuant to the decision adopted at the meeting of the Faculty Council of the Mining and Geology Faculty held on December 2, 2024 (Minutes №20):
Elections for the position of Dean of the Faculty of Law and International Relations shall be scheduled for February 3, 2025.
Candidates must submit their application and attached documents to the Faculty Election Commission from January 13 to January 27, 2025 (inclusive) at the following address:
Tbilisi, 77 Kostava Street, 9th Floor, Room №907a.
b) a certificate confirming the academic position held at the Faculty of Law and International Relations of the Technical University;
c) an action plan.
The public presentation of candidates’ action programs before the Faculty Council of the Faculty of Law and International Relations shall be scheduled for January 31, 2025.
A person of this age must additionally submit the consent of the Academic Council to the Faculty Election Commission.