ინდონეზიის რესპუბლიკის საელჩო საქართველოში ქართველ სტუდენტებს ინდონეზიის უნივერსიტეტების სტიპენდიების მოპოვების შესაძლებლობას სთავაზობს.
1. ინდონეზიის განათლების, კულტურის, კვლევისა და ტექნოლოგიების სამინისტრო ახალგაზრდებს სთავაზობს Kemitraan Negara Berkembang – KNB სტიპენდიების პროგრამას, რომელიც მოიცავს 1500-ზე მეტ პროგრამას 31 უნივერსიტეტში სწავლების სამივე საფეხურზე (ბაკალავრიატი, მაგისტრატურა, დოქტორანტურა).
2. ტელკომის უნივერსიტეტის სასტიპენდიო პროგრამა (Telkom University Scholarship  Program – Tel-U) ინდონეზიის უდიდესი სატელეკომუნიკაციო კომპანიის – Telkom Group-ის პროექტების ფარგლებში ხორციელდება და მოიცავს ინჟინერიასა და ბიზნესის მენეჯმენტის მიმართულებებს. უნივერსიტეტის 7 ფაკულტეტზე ეროვნულ და საერთაშორისო დონეზე აკრედიტებული 50-ზე მეტი სასწავლო პროგრამაა.

The Embassy of the Republic of Indonesia in Georgia offers Georgian students the opportunity to apply for scholarship programmes at Indonesian universities.
1. The Ministry of Education, Culture, Research and Technology of Indonesia offers young people the Kemitraan Negara Berkembang (KNB) Scholarship Programme, which includes more than 1,500 programmes at 31 universities at all three levels of study (Bachelor’s, Master’s and Doctoral).
2. The Telkom University Scholarship Programme (Tel-U) is implemented within the projects of Indonesia’s largest telecommunications company, Telkom Group, and covers the fields of engineering and business management. The university offers more than 50 nationally and internationally accredited programmes across seven faculties.