Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა ლაკვილის უნივერსიტეტში – 2025-26 აკადემიური წლის II სემესტრი (University of L’Aquila – UNIVAQ)
ლ’აკვილის უნივერსიტეტი (University of L’Aquila – UNIVAQ) (ლაკვილა, იტალია) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2025-26 აკადემიური წლის საგაზაფხულო სემესტრისთვის.
მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის სტუდენტებისთვის:
საბუთების მიღების ბოლო ვადა: 24.01.26
უცხოურ ენაში ტესტირების ბოლო ვადა: 27.01.26
საკონკურსო კომისიასთან გასაუბრების ბოლო ვადა: 29.01.26
ლ’აკვილის უნივერსიტეტში Erasmus+ მობილობასთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაცია, მათ შორის, გზამკვლევი სტუდენტებისთვის, იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია მაგისტრატურის ან დოქტორანტურის საფეხურის 5 სტუდენტის მობილობა საქართველოს პარტნიორი უნივერსიტეტებიდან ლ’აკვილის უნივერსიტეტში, 2-5 თვით მობილობის ხანგრძლივობით.

Erasmus+ Exchange Program at the University of L’Aquila – 2025–26 Academic Year, Semester II (University of L’Aquila – UNIVAQ)
The University of L’Aquila (UNIVAQ) (L’Aquila, Italy) is announcing a call for applications under the ERASMUS+ Exchange Program for the Spring Semester of the 2025–26 academic year.
Selection Procedure
For Master’s and Doctoral Students:
— Application deadline: 24.01.26
— Foreign language testing deadline: 27.01.26
— Interview with the selection committee deadline: 29.01.26
For detailed information regarding Erasmus+ mobility at the University of L’Aquila, including a student guide, please see here.
Under the inter-institutional agreement signed between the universities, 5 Master’s or Doctoral students from Georgian partner universities are eligible for mobility to the University of L’Aquila, for a duration of 2–5 months.