სტუ-ის კვანტური ფიზიკისა და საინჟინრო ტექნოლოგიების ინსტიტუტის ღია კონკურსი ინსტიტუტის სამეცნიერო თანამდებობების დასაკავებლად
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის კვანტური ფიზიკისა და საინჟინრო ტექნოლოგიების ინსტიტუტი აცხადებს ღია კონკურსს ინსტიტუტის შემდეგი ვაკანტური სამეცნიერო თანამდებობების 5 წლის ვადით დასაკავებლად:
• ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერი თანამშრომელი – 2 საშტატო ერთეული;
• ინსტიტუტის მეცნიერი თანამშრომელი – 2 საშტატო ერთეული.
I. განცხადებების მიღებისა და კონკურსების ჩატარების ვადები
1. კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (მათ შორისსამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესიკონკურსანტის განცხადება,კონკურსანტის ანკეტა) გამოქვეყნდება სტუ-ს ვებ-გვერდზე www.gtu.geგანცხადებების მიღება იწარმოებს 2019 წლის 10–11 ივნისს 10:00-დან 17:00 საათამდე მისამართზე – თბილისი, მ. კოსტავას ქუჩა, #77, მე-9 სასწავლო კორპუსი, ოთახი 413. საკონტაქტო პირი: იური ბაღათურია, ტელ.:593 78 11 42;
2. კონკურსი ჩატარდება 2019 წლის 14 ივნისს. კონკურსის პირველადი შედეგებიგამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2019 წლის 17 ივნისისა, შესაბამისი საკონკურსო კომისიის მიერ, თვალსაჩინო ადგილზე და სტუ-ის ვებგვერდზე www.gtu.ge
3. კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრებისაკონკურსო კომისიაში მიიღება 2019 წლის 19 ივნისის ჩათვლით.
1. კონკურსის ძირითადი პირობები:ა) უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაცაქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი;ბ) მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვსმაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი;
2. კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა პირადად (ან წარმომადგენლის მეშვეობით)უნდა წარმოადგინოს:ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები იხ.სტუ-ს ვებ–გვერდზე), აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელიდოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი დაასლი);ბ) სამეცნიერო/აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი (დედანი და ასლი);გ) სამეცნიერო–კვლევითი გამოცდილების (სტაჟის) დამადასტურებელი საბუთი(საბუთები) დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის /დაწესებულების ბეჭდით;დ) სამეცნიერო ნაშრომების ნუსხა, დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის/დაწესებულების ან მისი სტრუქტურული ერთეულის კომპეტენტური პირისხელმოწერითა და ბეჭდით;ე) პირადობის მოწმობა (დედანი და ასლი);ვ) ორი ფოტოსურათი 3X4.
1. კონკურსი ჩატარდება “უმაღლესი განათლების შესახებ” საქართველოს კანონის,უნივერსიტეტის წესდებისა და ინსტიტუტის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურშიმიღების წესის შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა საკონკურსო კომისიებშიდა ინსტიტუტის ვებგვერდზე;
2. საკონკურსო კომისიის მიერ გათვალისწინებული იქნება: კონკურსანტისკვალიფიკაციისა და კომპეტენციის შესაბამისობა საკონკურსო თანამდებობასთან, მათშორის საკონკურსო თანამდებობის პროფილის შესაბამისი სამეცნიერო–კვლევითი,პრაქტიკული და სხვა აქტივობები, მიღწევები, კვალიფიკაციები, გამოცდილება დადამსახურება; ასევე (კომისიის გადაწყვეტილებით), კონკურსანტთან ჩატარებულიინტერვიუს შედეგები;

Georgian Technical University announces an open competition for scientific positions at the Institute of Quantum Physics and Engineering Technologies
The Institute of Quantum Physics and Engineering Technologies at GTU announces an open competition for the following vacant scientific positions for a 5-year term:
• Senior Scientific Researcher – 2 positions
• Scientific Researcher – 2 positions
I. Application Submission and Competition Schedule
1. Additional information for applicants (including rules for hiring scientific personnel, Hiring Rules, Application Form, Applicant Questionnaire) will be published on the GTU website www.gtu.ge. Applications will be accepted on June 10–11, 2019, from 10:00 to 17:00 at Tbilisi, M. Kostava Street #77, 9th Academic Building, Room 413. Contact person: Yuri Baghaturia, Tel.: 593 78 11 42;
2. The competition will be held on June 14, 2019. Preliminary results will be published no later than June 17, 2019, by the respective competition commission at a visible location and on the GTU website www.gtu.ge.
3. Complaints regarding violations of the competition procedure may be submitted to the competition commission by June 19, 2019.
1. Main requirements:
• Senior Scientific Researcher – candidates must hold a doctoral degree or equivalent.
• Scientific Researcher – candidates must hold a master’s degree or equivalent.
2. Applicants must submit personally (or via a representative):
1. Completed and signed application and questionnaire (forms available on GTU website) along with supporting documents: diploma, certificate, license, reference, etc. (originals and copies);
2. Document confirming academic/scientific degree (original and copy);
3. Document(s) confirming scientific/research experience (certified by the relevant organization/institution);
4. List of scientific publications, certified by the relevant organization or competent authority;
5. Identification card (original and copy);
6. Two photos, 3×4 cm.
1. The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia on Higher Education, the University Statute, and the Rules for Hiring Scientific Personnel of the Institute, which applicants will review on the Institute’s website.
2. The competition commission will consider the candidate’s qualifications and competence in relation to the position, including scientific, research, practical, and other relevant achievements and experience, as well as interview results (at the commission’s discretion).