ტექნიკური უნივერსიტეტის პოლიკლინიკა ემსახურება სტუდენტებს, სტუ-ს პროფესორ-მასწავლებლებსა და ტექნიკურ პერსონალს.
კლინიკის სერვისები
პოლიკლინიკაში დასაქმებულია ჯანდაცვის სამინისტროს რეკომენდაციის შესაბამისი კვალიფიკაციის მქონე სამედიცინო პერსონალი, მათ შორის:
• თერაპევტი
• კარდიოლოგი
• ენდოკრინოლოგი
• სტომატოლოგი (თერაპია)
• ფიზიოთერაპევტი
• რადიოლოგი (ექოსკოპია)
• ოფთალმოლოგი
• ოტორინოლარინგოლოგი
ასევე, ფუნქციონირებს სისხლის კლინიკური და ბიოქიმიური ლაბორატორია.
პოლიკლინიკაში ხელმისაწვდომია ამბულატორიული მომსახურება – კონსულტაციები და დიაგნოსტიკა; ლაბორატორიული და ინსტრუმენტალური კვლევები; გადაუდებელი დახმარება. ჩვენი პრიორიტეტია პროფილაქტიკური მედიცინის განვითარება – დაავადებათა პრევენცია და დაავადების ადრეულ სტადიაზე გამოვლენა.
ტარიფები
სტუ-ის სტუდენტებისთვის სამედიცინო კონსულტაცია სრულიად უფასოა.
პროფესორ-მასწავლებლებს და ტექნიკურ პერსონალს, სურვილის შემთხვევაში, ხელფასიდან ექვითებათ 1%, რომელიც პოლიკლინიკის ანგარიშზე ირიცხება. აღნიშნული შენატანის საფუძველზე ისინი სამედიცინო მომსახურებას დამატებითი გადასახადის გარეშე იღებენ (გამონაკლისს წარმოადგენს მხოლოდ სტომატოლოგიური სერვისი).

The Polyclinic of the Technical University serves students, professors and technical staff of the Technical University.
Clinic Services
The polyclinic employs medical personnel with qualifications in accordance with the recommendations of the Ministry of Health, including:
TherapeutistCardiologistEndocrinologistDentist (therapy)PhysiotherapyRadiologist (ultrasound)OphthalmologistOtorhinolaryngologist
A clinical and biochemical blood laboratory is also functioning.
The polyclinic provides outpatient services – consultations and diagnostics; laboratory and instrumental studies and radiological studies; emergency care. Our priority is the development of preventive medicine – disease prevention and early detection of diseases.
Tariffs
Medical services for students of the Technical University are completely free of charge.
Professors and technical staff, if they wish, have 1% of their salary deducted, which is transferred to the polyclinic account. Based on this contribution, they receive medical services without additional charges (the only exception is dental services).