საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ზოგიერთი დამოუკიდებელი სამეცნიერო კვლევითი ერთეულების სამეცნიერო საბჭო აცხადებს ღია კონკურსს დირექტორის თანამდებობის დასაკავებლად
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ქვემოთ ჩამოთვლილი დამოუკიდებელი სამეცნიერო კვლევითი ერთეულების სამეცნიერო საბჭო აცადებს ღია კონკურსს 5 წლის ვადით ინსტიტუტის/ცენტრის დირექტორის თანამდებობის დასაკავებლად
1. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ნიკო მუსხელიშვილის სახელობის გამოთვლითი მათემატიკის ინსტიტუტის –  თბილისი, გრიგოლ ფერაძის ქუჩა, №4, ოთახი № 202.
2. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ვლადიმერ ჭავჭანიძის სახელობის კიბერნეტიკის ინსტიტუტი – თბილისი, ზურაბ ანჯაფარიძის ქუჩა №5, ოთახი 102, ტელ. 2188677, პასუხისმგებელი პირი: გიორგი მუმლაძე, მობ. 598429833.
3. საქართველოსტექნიკურიუნივერსიტეტისნაგებობების, სპეციალურისისტემებისდასაინჟინროუზრუნველყოფისინსტიტუტი –  თბილისი, კოსტავასქ. #68, ოთახი # 609.
4. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი სინსტიტუტი ტექინფორმი – თბილისი, კოსტავას ქუჩა №47, მე-6 სართული, ოთახი #18, ტელ. 2335122.
5. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ბიოტექნოლოგიის ცენტრი – თბილისი,სარაჯიშვილის1ა, მე-2 სართული, ოთახი 1. ტელ   –  593455037, პასუხისმგებელი პირი: ლეილა  ზვიადაძე.
6. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის კვების მრეწველობის სამეცნიერო-კვლევითი  ინსტიტუტი – თბილისი, დ. გურამიშვილის გამზირი, 17, პირველი სართული.
7. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტისარჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინტიტუტი – თბილისი, მინდელის ქ. #10, მე-4 სართული, ოთახი #1, ტელ: 2 31 98 74, პასუხისმგებელი პირი: ქეთევან კვირიკაშვილი.
8. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ჰიდროგეოლოგიისა და საინჟინრო გეოლოგიის ინსტიტუტი  – თბილისი 0159, სოფ. დიღომი, მოციქულთა სწორი წმიდა ნინოს ქ.#1.
I. განცხადებების მიღებისა და კონკურსების ჩატარების ვადები
1. კონკურსანტების განცხადებების მიღება იწარმოებს 2018 წლის 2-3 ივლისს 1000-დან 1700-მდე ზემოთ მითითებულ მისამართებზე.
2. კანდიდატების სამოქმედო პროგრამის მოსმენა სამეცნიერო საბჭოს მიერ დანიშნულია 2018 წლის 5 ივლისს. ინსტიტუტის/ცენტრის დირექტორის თანამდებობის დასაკავებელადსამეცნიერო საბჭოში არჩევნები გაიმართება 2018 წლის 6 ივლისს, არჩევნების შედეგები სამეცნიერო საბჭოს მიერ გამოცხადდება იმავე დღეს. შედეგები განთავსდებაინსტიტუტის/ცენტრის შენობაშითვალსაჩინო ადგილზე და უნივერსიტეტის/ინსტიტუტის ვებგვერდზე. კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით გან¬ცხა¬დე¬ბე¬ბი/სა-ჩივრები სამეცნიერო საბჭოში მიიღება მიმდინარე წლის 10 ივლისის ჩათვლით.
3. დირექტორის შერჩეულ კანდიდატურას ინსტიტუტის/ცენტრის სამეცნიერო საბჭო დასამატკიცებლად წარუდგენს საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის აკადემიურ საბჭოს.
1. კონკურსისძირითადი პირობები:
ინსტიტუტის/ცენტრის დირექტორად შეიძლება აირჩეს პირი, რომელიც აკმაყოფილებს ამ ინსტიტუტის/ცენტრის მთავარი მეცნიერი თანამშრომლისთვის დადგენილ მოთხოვნებს (დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი, სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის არანაკლებ 6 წლის გამოცდილება.) და რომლის ასაკი 65 წელს არ აღემატება, გარდა იმ შემთხვევისა, როდესაც სხვაგვარი შესაძლებლობა პირდაპირ არის გათვალისწინებული უნივერსიტეტის წესდებით.
2. კონკურსის დამატებითი საკვალიფიკაციო პირობები განთავსდება უნივერსიტეტის/ინსტიტუტის/ცენტრიდ  ვებგვერდზე.
3. კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა პირადად (ან წარმომადგენლის მეშვეობით) უნდა წარმოადგინოს:
ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი კონკურსანტის განცხადება და ანკეტა (ფორმები იხილეთ ინსტიტუტის/ცენტრის ვებგვერდზე), აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინ¬¬ფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);
დ) სამეცნიერო ნაშრომების ნუსხა დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის კომპეტენტური პირის ხელმოწერითა და ბეჭდით;
ვ) 2 ფოტოსურათი 3×4;
ზ) სამოქმედო პროგრამა.
4. კონკურსის ჩატარების წესი
1. კონკურსი ჩატარდება „უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და ინსტიტუტის დებულების შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა უნივერსიტეტისა და ინსტიტუტის ვებგვერდებზე.
2. სამეცნიერო საბჭოს მიერ გათვალისწინებული იქნება: კონკურსანტის კვალიფიკაცი¬ისა და კომპეტენციის შესაბამისობა საკონკურსო თანამდებობასთან; სამეცნიერო-კვლევითი, პრაქტიკული და სხვა აქ¬ტივობები, მიღწევები, კვალიფიკაცია, გამოცდილება და დამსახურება; კონკურსანტთან/კონკურსანტებთან ჩატარებული ინტერვიუს შედეგები (სამეცნიერო საბჭოს გადაწყვეტილებით).

The Scientific Council of some independent scientific research units of the Georgian Technical University announces an open competition for the position of Director
The Scientific Council of the following independent scientific research units of the Georgian Technical University is holding an open competition for the position of Director of the Institute/Center for a period of 5 years.
1. Niko Muskhelishvili Institute of Computational Mathematics of the Georgian Technical University – Tbilisi, Grigol Peradze Street, No. 4, Room No. 202.
2. Georgian Technical University, Vladimer Chavchanidze Institute of Cybernetics – Tbilisi, Zurab Anjaparidze Street No. 5, Room 102, Tel. 2188677, Responsible person: Giorgi Mumladze, Mob. 598429833.
3. Institute of Buildings, Special Systems and Engineering Support of the Georgian Technical University – Tbilisi, Kostava St. #68, Room #609.
4. Georgian Technical University, Institute Techinform – Tbilisi, Kostava Street No. 47, 6th floor, room #18, tel. 2335122.
5. Georgian Technical University Biotechnology Center – Tbilisi, Sarajishvili 1a, 2nd floor, room 1. Tel – 593455037, responsible person: Leila Zviadadze.
6. Georgian Technical University, Food Industry Research Institute – Tbilisi, D. Guramishvili Avenue, 17, first floor.
7. Archil Eliashvili Institute of Control Systems, Georgian Technical University – Tbilisi, Mindeli St. #10, 4th floor, room #1, tel: 2 31 98 74, responsible person: Ketevan Kvirikashvili.
8. Institute of Hydrogeology and Engineering Geology of the Georgian Technical University – Tbilisi 0159, village Digomi, St. Nino St. #1.
I. Deadlines for receiving applications and conducting competitions
1. Applications from candidates will be accepted from 1000 to 1700 on July 2-3, 2018 at the addresses indicated above.
2. The hearing of the candidates’ action programs by the Scientific Council is scheduled for July 5, 2018. Elections to the Scientific Council for the position of Director of the Institute/Center will be held on July 6, 2018, and the results of the elections will be announced by the Scientific Council on the same day. The results will be posted in a prominent place in the building of the Institute/Center and on the website of the University/Institute. Complaints/complaints regarding violations of the competition rules will be accepted by the Scientific Council until July 10 of the current year.
3. The Scientific Council of the Institute/Center shall submit the selected candidacy for the Director to the Academic Council of the Georgian Technical University for approval.
1. Basic conditions of the competition:
A person who meets the requirements set for the chief scientific officer of this institute/center (doctoral or equivalent academic degree, at least 6 years of experience in scientific research activities) and whose age does not exceed 65 years may be elected as the director of an institute/center, unless otherwise expressly provided for by the university charter.
2. Additional qualification requirements for the competition will be posted on the university/institute/center website.
3. The person wishing to participate in the competition must personally (or through a representative) submit:
a) A duly completed and signed application and questionnaire (see the forms on the institute/center’s website), as well as documentation confirming the information presented in them: diploma, certificate, diploma, deed, reference, etc. (original and copy);
c) Document(s) confirming scientific-research experience (experience), certified by the seal of the relevant organization/institution;
d) List of scientific papers certified by the signature and seal of a competent person of the relevant organization;
g) Action program.
4. Competition Rules
1. The competition will be held in accordance with the Law of Georgia on Higher Education, the University Charter and the Institute’s Regulations, which the contestant will be able to familiarize themselves with on the websites of the University and the Institute.
2. The Scientific Council will take into account: the relevance of the candidate’s qualifications and competence to the competitive position; scientific-research, practical and other activities, achievements, qualifications, experience and merit; the results of the interview conducted with the candidate/candidates (by decision of the Scientific Council).
3. The results of the competition may be appealed in court in accordance with applicable legislation.