შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და ოქსფორდის უნივერსიტეტის ერთობლივი პროგრამის კონკურსიშოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და ოქსფორდის უნივერსიტეტის ერთობლივი პროგრამის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსდება კვლევითი პროექტები ოქსფორდის უნივერსიტეტის ქვეყანათმცოდნეობის ინტერდისციპლინური კვლევების სკოლის (http://www.area-studies.ox.ac.uk/), რუსეთისა და აღმოსავლეთ ევროპის კვლევების განყოფილების (http://www.rees.ox.ac.uk) ყველა სამეცნიერო მიმართულებით, რომელიც ეხება საქართველოს: ანთროპოლოგია, სოციოლოგია, ეკონომიკა, პოლიტიკა, საერთაშორისო ურთიერთობები, ისტორია, ხელოვნება, რელიგია, საზოგადოება და კულტურა.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლია საქართველოს მოქალაქე, ფიზიკურ პირს, რომელსაც დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი შესაბამის დარგში მიენიჭა საგრანტო პროექტის განხორციელების დაწყებამდე ბოლო 12 წლის განმავლობაში. კონკურსში გამარჯვებული მიიღებს ოქსფორდის უნივერსიტეტში მიწვეული მკვლევარის სტატუსს და 2017 წლის იანვრიდან გაემგზავრება ოქსფორდის უნივერსიტეტში საკუთარი კვლევითი პროექტის განსახორციელებლად.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა ინგლისურ ენაზე უნდა წარმოადგინოს:
• კვლევითი პროექტი (არაუმეტეს 1800 სიტყვა, MS WORD დოკუმენტი, შრიფტის ზომა 11, ინტერვალი – 1.15, ფონტი Times New Roman);
• ავტობიოგრაფია (CV, არაუმეტეს 2 გვერდისა, PDF ფორმატში);
• სამი რეკომენდატორის სია შემდეგი ინფორმაციის მითითებით: სახელი, გვარი, სამუშაოადგილი, საკონტაქტო ინფორმაცია (ტელეფონი, ელ. ფოსტის მისამართი).
• განცხადების შევსებული, ხელმოწერილი დოკუმენტი (დანართი 4);
• აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი საბუთი PDF ფორმატში;
• პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი (პირადობის მოწმობა/ საერთაშორისოპასპორტი) PDF ფორმატში.
გრანტის მაძიებელმა მეცნიერმა კონკურსში პროექტის დასარეგისტრირებლად ზემოაღნიშნულიწარმოსადგენი დოკუმენტები (1, 2, 3, 5, 6) უნდა გამოგზავნოს ელექტრონული ფოსტით შემდეგმისამართზე uo@rustaveli.org.ge, 2016 წლის 30 მაისის 18:00 სთ-მდე, ელექტრონულად რეგისტრირებულ პროექტს ენიჭება შიფრი, რომელიც ასევე ელექტრონული ფოსტით ეგზავნება მეცნიერს, გრანტის მაძიებელმა მეცნიერმა მიღებული შიფრი უნდა მიუთითოს განცხადებაზე კონკურსში მონაწილეობის შესახებ (დანართი 4) და შევსებული, ხელმოწერილი განცხადების ფორმაფონდის კანცელარიაში უნდა წარმოადგინოს არაუგვიანეს 31.05.2016 წლის 18:00 საათამდე.

Shota Rustaveli National Science Foundation and Oxford University Joint Program CompetitionThe Shota Rustaveli National Science Foundation and Oxford University Joint Program Competition will fund research projects at the School of Interdisciplinary Studies of Area Studies (http://www.area-studies.ox.ac.uk/), the Department of Russian and East European Studies (http://www.rees.ox.ac.uk) of the University of Oxford in all scientific fields related to Georgia: anthropology, sociology, economics, politics, international relations, history, art, religion, society and culture.
The competition is open to Georgian citizens and individuals who have been awarded a PhD or equivalent academic degree in a relevant field within the last 12 years prior to the start of the grant project. The winner of the competition will receive the status of a visiting researcher at Oxford University and will travel to Oxford University from January 2017 to carry out their own research project.
Applicants must submit in English:
• Research project (no more than 1800 words, MS WORD document, font size 11, spacing – 1.15, font Times New Roman);
• Autobiography (CV, no more than 2 pages, in PDF format);
• A list of three recommenders with the following information: first name, last name, place of employment, contact information (phone number, email address).
• Completed, signed application document (Annex 4);
• Academic degree certificate in PDF format;
• Copy of your identity document (ID card/international passport) in PDF format.
In order to register a project in the competition, a grant-seeking scientist must send the above-mentioned documents (1, 2, 3, 5, 6) by e-mail to the following address: uo@rustaveli.org.ge, by 18:00 on May 30, 2016. An electronically registered project is assigned a code, which is also sent to the scientist by e-mail. The grant-seeking scientist must indicate the received code on the application for participation in the competition (Appendix 4) and submit the completed, signed application form to the Fund’s Chancellery no later than 18:00 on May 31, 2016.