ვადა 14/11/2023 - 16/11/2023
• მინერალური და ენერგეტიკული რესურსების განყოფილების ხელმძღვანელი – მთავარი მეცნიერ თანამშრომელი (1 საშტატო ერთეული);
·       ადამიანური და ბუნებრივ-რეკრეაციული რესურსებისა და ეკოლოგიის განყოფილების ხელმძღვანელი – მთავარი მეცნიერ თანამშრომელი (1 საშტატო ერთეული)
• მიწის, წყლისა და ტყის რესურსების განყოფილების მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი
(1 საშტატო ერთეული)
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2023 წლის 14 ნოემბრიდან – 16 ნოემბრის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, მ.კოსტავას ქუჩა N67, სტუ-ს მე-9 სასწავლო კორპუსი, მეხუთე სართული, ოთახი N503, ი.ჟორდანიას სახელობის საქართველოს საწარმოო ძალებისა და ბუნებრივი რესურსების შემსწავლელი ცენტრი, პასუხისმგებელი პირი: რ. ფირცხალავა, ტელ: 599 46 93 07.
ცენტრის სამეცნიერი საბჭოს მიერ სამეცნიერო სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელის ვაკანტურ თანამდებობაზე ასარჩევ კონკურსანტ(ებ)თან გასაუბ­რე­ბა და კენჭისყრა ჩა­ტარ­დე­­ბა 2023 წლის 20 ნოემბერს. კენჭისყრის შედეგები სა­მეც­ნი­­ერო საბჭოს მიერ გა­მო­ცხად­დება კენჭისყრის დასრულებისთანავე 20 ნოემბერს და გამოიკვრება ცენტრში თვალსაჩინო ად­გილზე და გამოქვეყნდება ცენტრის ვებგვერდზე: https://gtu.ge/cspfnr/
საკონკურსო კომისიის მიერ მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის ვაკანტურ თანამდებობაზე კონკურსი ჩატარდება 2023 წლის 21 ნოემბერს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2023 წლის 21 ნოემბერს, საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ცენტრის ვებგვერდზე: https://gtu.ge/cspfnr/
კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები სამეცნიერო საბჭოში/საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2023 წლის 24 ნოემბრის ჩათვლით.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა, განცხადება, გასაუბრების ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ცენტრის ვებგვერდზე: https://gtu.ge/cspfnr/
ა) ცენტრის სამეცნიერო სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელიც აკმაყოფილებს ამ დამოუკიდებელი სამეცნიერო-კვლევითი ერთეულის მთავარი მეცნიერი თანამშრომლისთვის ან უფროსი მეცნიერი თანამშრომლისთვის დადგენილ მოთხოვნებს. თუ პირს არ უკავია მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის ან უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობა, ინსტიტუტის სამეცნიერო სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელის თანამდებობაზე არჩევის შემთხვევაში იგი ითვლება აგრეთვე სათანადო სამეცნიერო თანამდებობაზე არჩეულად. ასევე, შესაბამისი ბუნებრივი რესურსების სფეროში კვლევითი საქმიანობის არანაკლებ 6 (ექვსი) წლიანი გამოცდილება, მათგან არანაკლებ 3 (სამი) წლიანი გამოცდილება განყოფილების, ჯგუფის, პროექტის ხელმძღვანელის რანგში. ბოლო 10 წლის განმავლობაში გამოქვეყნებული უნდა ჰქონდეს არანაკლებ 10 სამეცნიერო ნაშრომი (მონოგრაფია, სტატია) წამყვან ადგილობრივ და საერთაშორისო ჟურნალებში ან/და საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციის მასალებში.
ბ) მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი, სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის არანაკლებ 6 წლის გამოცდილება;
გ) უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი;
მეცნიერის (სამეცნიერო სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელის, მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის, უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის) თანამდებობაზე პირი აირჩევა 5 წლის ვადით.
ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ცენტრის ვებგვერდზე https://gtu.ge/cspfnr/), აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);
გ) CV – ავტობიოგრაფია
დ) სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილების (სტაჟის) დამადასტურებელი საბუთი (საბუთები) დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის/დაწესებულების ბეჭდით;
ე) სამეცნიერო და სასწავლო-მეთოდური ნაშრომების ნუსხა, დამოწმებული შესაბამისი დაწესებულების/ორგანიზაციის ან მისი სტრუქტურული ერთეულის კომპეტენტური პირის ხელმოწერითა და ბეჭდით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში);
ვ) გეგმა განყოფილების სტრატეგიული განვითარების შესახებ (მხოლოდ სამეცნიერო სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელის თანამდებობის დაკავების მიზნით მონაწილე კანდიდატებისთვის);
ზ) დარგის განვითარების ხედვა (მხოლოდ მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავების მიზნით მონაწილე კანდიდატებისთვის);
თ) პირადობის მოწმობა (დედანი და ქსეროასლი);
ი) 2 ფოტოსურათი 3X4;
კ) სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლობის შესახებ ცნობა და უფლების ჩამორთმევის შესახებ ცნობა.
კონკურსი ჩატარდება “უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და „ი.ჟორდანიას სახელობის საქართველოს საწარმოო ძალებისა და ბუნებრივი რესურსების შემსწავლელი ცენტრის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა სამეცნიერო საბჭოში, საკონკურსო კომისიაში, უნივერსიტეტისა და ცენტრის ვებ-გვერდებზე;
სამეცნიერო საბჭოს/საკონკურსო კომისიის მიერ გათვალისწინებული იქნება: კონკურსანტის კვალიფიკაციის და კომპეტენციის შესაბამისობა საკონკურსო თანამდებობასთან, მათ შორის საკონკურსო თანამდებობის პროფილის შესაბამისი სამეცნიერო-კვლევითი, პრაქტიკული და სხვა აქტივობები, მიღწევები, კვალიფიკაციები, გამოცდილება და დამსახურება; ასევე (საბჭოს/კომისიის გადაწყვეტილებით) კონკურსანტთან (კონკურსანტებთან) ჩატარებული ინტერვიუს შედეგები;

Dates 14/11/2023 - 16/11/2023
• Head of the Department of Mineral and Energy Resources – Chief Researcher (1 full-time equivalent);
• Head of the Department of Human and Natural-Recreational Resources and Ecology – Chief Researcher (1 full-time equivalent);
• Chief Researcher of the Department of Land, Water, and Forest Resources (1 full-time equivalent);
Applications will be accepted from November 14 to November 16, 2023, from 10:00 to 17:00 at the address: Tbilisi, M. Kostava Street N67, GTU 9th Academic Building, 5th floor, Room N503, I. Jordania Center for the Study of Georgia’s Productive Forces and Natural Resources. Contact person: R. Firchkhala, Tel: +995 599 46 93 07.
Interviews and voting for the candidates for the position of Head of the Scientific Structural Unit will be held on November 20, 2023. The results will be announced immediately after the vote by the Scientific Council and posted at a prominent location in the Center and on the Center’s website: https://gtu.ge/cspfnr/
The competition for the Chief Researcher position will be held on November 21, 2023. Preliminary results will be published no later than November 21, 2023, at a prominent location and on the Center’s website: https://gtu.ge/cspfnr/
Complaints regarding violations of the competition procedure will be accepted by the Scientific Council/Competition Commission until November 24, 2023.
Additional information for applicants (application form, interview schedule, and location) will be published on the Center’s website: https://gtu.ge/cspfnr/
a) The position of Head of a Scientific Structural Unit may be held by a person who meets the requirements established for a Chief or Senior Researcher of this independent scientific-research unit. If the person does not hold a Chief or Senior Researcher position, being elected as the Head of the Scientific Structural Unit will also be considered as holding a relevant scientific position. Additionally, the candidate must have at least 6 years of research experience in the relevant natural resources field, including at least 3 years as a Head of a Department, Group, or Project. During the last 10 years, the candidate must have published at least 10 scientific works (monographs, articles) in leading local and international journals and/or international scientific conference proceedings.
b) The Chief Researcher position can be held by a person with a doctoral or equivalent academic degree and at least 6 years of scientific-research experience;
c) The Senior Researcher position can be held by a person with a doctoral or equivalent academic degree;
The term of office for all research positions (Head of Scientific Structural Unit, Chief Researcher, Senior Researcher) is 5 years.
a) Properly completed and signed application and questionnaire (forms published on the Center’s website: https://gtu.ge/cspfnr/) along with supporting documents: diploma, certificate, license, reference, etc. (original and copy);
c) CV – autobiography;
d) Documents confirming scientific-research experience, certified by the respective organization/institution with a stamp;
e) List of scientific and teaching-methodological works, certified by the competent person of the respective organization/institution (if available);
f) Strategic development plan of the department (for candidates applying for the Head of Scientific Structural Unit position);
g) Vision for the development of the field (for candidates applying for the Chief Researcher position);
h) Identity document (original and copy);
i) Two photographs 3×4 cm;
j) Certificate of no criminal record for offenses against sexual freedom and integrity, and certificate of rights revocation.
The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia “On Higher Education,” the University Charter, and the “Rules for Hiring Scientific Personnel at the I. Jordania Center for the Study of Georgia’s Productive Forces and Natural Resources,” which the applicant will be familiarized with at the Scientific Council, Competition Commission, University, and Center websites.
The Scientific Council/Competition Commission will consider the applicant’s qualifications and competence for the position, including research, practical, and other relevant activities, achievements, qualifications, experience, and merits; also, the results of interviews conducted with the applicant(s) (as determined by the Council/Commission).