ვადა 23/01/2024 - 25/01/2024
·       მიწისზედა ტრანსფორმირებადი კონსტრუქციების განყოფილების უფროსის თანამდებობაზე – 1 საშტატო ერთეული
·       საინჟინრო უზრუნველყოფის განყოფილების უფროსის თანამდებობაზე – 1 საშტატო ერთეული
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2024 წლის 23 იანვრიდან – 25 იანვრის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, კოსტავას ქუჩა N68ბ, სტუ-ს პირველი სასწავლო კორპუსი, ნაგებობების, სპეციალური სისტემებისა და საინჟინრო უზრუნველყოფის ინსტიტუტი, ოთახი N621, საკონტაქტო პირი: ნანა მაისურაძე, ტელ.: 595 43 00 89
ინსტიტუტის სამეცნიერი საბჭოს მიერ განყოფილების უფროსის ვაკანტურ თანამდებობაზე ასარჩევ კონკურსანტ(ებ)თან გასაუბ­რე­ბა და კენჭისყრა ჩა­ტარ­დე­­ბა 2024 წლის 29 იანვარს. კენჭისყრის შედეგები სა­მეც­ნი­­ერო საბჭოს მიერ გა­მო­ცხად­დება კენჭისყრის დასრულებისთანავე 29 იანვარს და გამოიკვრება ინ­ს­ტიტუტში თვალსაჩინო ად­გილზე და გამოქვეყნდება ვებ-გვერ­დზე: www.gtu.ge
კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები სამეცნიერო საბჭოში მიიღება 2024 წლის 01 თებერვლის ჩათვლით.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა, განცხადება, გასაუბრების ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება უნივერსიტეტის ვებგვერდზე: www.gtu.ge
განყოფილების უფროსის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელიც აკმაყოფილებს მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის მიმართ წაყენებულ მოთხოვნებს. მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი, სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის არანაკლებ 6 წლის გამოცდილება.
ასევე, კონკურსანტს ბოლო 5 წლის განმავლობაში გამოქვეყნებული ან გამოსაქვეყნებლად მიღებული უნდა ჰქონდეს სამეცნიერო პუბლიკაციები, მათ შორის არანაკლებ ერთი – იმპაქტ-ფაქტორიან (Web of Science) ჟურნალში.
განყოფილების უფროსის თანამდებობაზე პირი აირჩევა 5 წლის ვადით.
ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება უნივერსიტეტის ვებგვერდზე: www.gtu.ge), აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);
დ) ბოლო 5 წლის განმავლობაში გამოქვეყნებული სამეცნიერო ნაშრომების ჩამონათვალი;
ე) სამეცნიერო გრანტების ჩამონათვალი;
ვ) CV – ავტობიოგრაფია;
ზ) პატენტების, საავტორო მოწმობების, ლიცენზიებისა და სამეცნიერო მოღვაწეობასთან დაკავშირებული სხვა დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (ასეთის არსებობის შემთხვევაში);
თ) პირადობის მოწმობა (დედანი და ქსეროასლი);
ი) 2 ფოტოსურათი 3X4;
კ) სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლობის შესახებ ცნობა და უფლების ჩამორთმევის შესახებ ცნობა.
კონკურსი ჩატარდება “უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და „ნაგებობების, სპეციალური სისტემებისა და საინჟინრო უზრუნველყოფის ინსტიტუტის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა სამეცნიერო საბჭოსა და უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე;
სამეცნიერო საბჭოს მიერ გათვალისწინებული იქნება: კონკურსანტის კვალიფიკაციის და კომპეტენციის შესაბამისობა საკონკურსო თანამდებობასთან, მათ შორის საკონკურსო თანამდებობის პროფილის შესაბამისი სამეცნიერო-კვლევითი, პრაქტიკული და სხვა აქტივობები, მიღწევები, კვალიფიკაციები, გამოცდილება და დამსახურება; ასევე (საბჭოს გადაწყვეტილებით) კონკურსანტთან (კონკურსანტებთან) ჩატარებული ინტერვიუს შედეგები;

The competition is announced for filling the following scientific positions:
Applications will be accepted from January 23, 2024, to January 25, 2024, between 10:00 and 17:00, at the following address: Tbilisi, Kostava Street N68b, GTU First Academic Building, Institute of Structures, Special Systems and Engineering Support, Room N621. Contact person: Nana Maisuradze, Tel.: 595 43 00 89.
Interviews with the candidates applying for the vacant position of department head and the voting by the Institute’s Scientific Council will be held on January 29, 2024. The results of the vote will be announced immediately after the voting on January 29 by the Scientific Council and will be posted in a visible place at the Institute and published on the website: www.gtu.ge
Complaints regarding violations of the competition procedure will be accepted by the Scientific Council until February 1, 2024.
Additional information for applicants (candidate questionnaire, application form, interview time and place) will be published on the university website: www.gtu.ge
The position of Head of Department may be held by a person who meets the requirements established for the position of Chief Researcher. The position of Chief Researcher may be held by a person who has a doctoral or equivalent academic degree and at least 6 years of experience in scientific research activities.
In addition, within the last 5 years the candidate must have published or have accepted for publication scientific papers, including at least one in an impact-factor (Web of Science) journal.
A person shall be elected to the position of Head of Department for a term of 5 years.
a) A properly completed and signed application and questionnaire (forms will be published on the university website: www.gtu.ge), together with documentation confirming the information presented therein: diploma, certificate, testimonial, award, reference, etc. (original and copy);
c) Document(s) confirming scientific research experience (length of service), certified by the relevant organization/institution with a seal;
d) A list of scientific publications published within the last 5 years;
e) A list of scientific grants;
f) CV – autobiography;
g) Patents, author certificates, licenses, and other supporting documentation related to scientific activity (if available);
h) Identification document (original and photocopy);
i) Two photographs 3×4;
j) Certificate of no criminal record for crimes against sexual freedom and integrity and a certificate regarding deprivation of rights.
The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia on Higher Education, the university statutes, and the “Procedure for Recruitment of Scientific Personnel of the Institute of Structures, Special Systems and Engineering Support,” which candidates may review at the Scientific Council and on the university website.
The Scientific Council will take into account the candidate’s qualifications and competence relevant to the competition position, including scientific research, practical and other activities, achievements, qualifications, experience and merits corresponding to the profile of the competition position; as well as (by decision of the Council) the results of interviews conducted with the candidate(s).