ვადა 12/02/2024 - 14/02/2024
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2024 წლის 12 თებერვლიდან – 14 თებერვლის ჩათვლით, 1100-დან 1500 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, გრ. ფერაძის ქუჩა N4, ნიკო მუსხელიშვილის სახელობის გამოთვლითი მათემატიკის ინსტიტუტი, ოთახი N201, საკონტაქტო პირი: ნინო ბოკუჩავა, ტელ: 595 65 80 27.
კონკურსი ჩატარდება 2024 წლის 16 თებერვალს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2024 წლის 16 თებერვლისა, საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ინსტიტუტის ვებგვერდზე: https://micm.edu.ge/.
კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2024 წლის 21 თებერვლის ჩათვლით.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა, განცხადება, გასაუბრების ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე: https://micm.edu.ge/
მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს მა­­­გისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი. ასევე, ბოლო 5 წლის განმავლობაში გა­­მოქ­ვეყნებული ან გამოსაქვეყნებლად მიღებული სამეცნიერო პუბლიკაციები, მათ შორის არა­­ნაკ­ლებ ორი – Scopus-ში ინდექსირებულ ჟურნალში (ეს უკანასკნელი მოთხოვნა პირზე არ ვრცელ­დება, თუ ის პირველად იღებს მეცნიერ თანამშრომლის თანამდებობაზე გამოცხადებულ კონ­კურ­სში მო­ნაწილეობას).
მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობაზე პირი აირჩევა 5 წლის ვადით.
ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე https://micm.edu.ge/), აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერთიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);
გ) სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილების (სტაჟის) დამადასტურებელი საბუთი/საბუთები, დამოწმე­ბუ­ლი შესაბამისი ორგანიზაციის/დაწესებულების ბეჭდით;
დ) სამეცნიერო და სასწავლო-მეთოდური ნაშრომების ნუსხა, დამოწმებული შესაბამისი და­წე­სე­ბუ­ლე­ბის/ორგანიზაციის ან მისი სტრუქტურული ერთეულის კომპეტენტური პირის ხელმოწერითა და ბეჭ­დით. ნუსხაში იმპაქტ-ფაქტორიან (Web of Science) ჟურნალებს უნდა მიეწეროს აბრევიატურა „IF“, ხო­ლო Scopus-ში ინდექ­სირებულ ჟურნალებს კი უნდა მიეწეროს აბრევიატურა „SJR“;
ზ) სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩა­დე­ნის­თვის ნასამართლობის შესახებ ცნობა და უფლების ჩამორთმევის შესახებ ცნობა;
კონკურსი ჩატარდება “უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და „ნიკო მუსხელიშვილის სახელობის გამოთვლითი მათემატიკის ინსტიტუტის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა საკონკურსო კომისიაში, უნივერსიტეტისა და ინსტიტუტის ვებ-გვერდებზე;

ვადა 12/02/2024 - 14/02/2024
Applications will be accepted from February 12, 2024, to February 14, 2024, between 11:00 and 15:00, at the following address: Tbilisi, Gr. Peradze Street N4, Niko Muskhelishvili Institute of Computational Mathematics, Room N201. Contact person: Nino Bokuchava, Tel: 595 65 80 27.
The competition will be held on February 16, 2024. Preliminary results of the competition will be published no later than February 16, 2024, in a prominent place by the competition commission and on the institute’s website:
https://micm.edu.ge/.
Complaints regarding violations of the competition procedure will be accepted by the competition commission until February 21, 2024.
Additional information for applicants (candidate questionnaire, application form, interview time and place) will be published on the institute’s website:
https://micm.edu.ge/
The position of Researcher may be held by a person who has a master’s or equivalent academic degree. In addition, the candidate must have scientific publications published or accepted for publication within the last 5 years, including at least two in journals indexed in Scopus (this requirement does not apply to a person who is participating for the first time in a competition announced for the position of Researcher).
A person is elected to the position of Researcher for a term of 5 years.
https://micm.edu.ge/), along with documentation confirming the information provided: diploma, certificate, testimonial, award, reference, etc. (original and copy);
b) A document confirming scientific/academic qualification (original and copy);
c) Document(s) confirming scientific research experience (length of service), certified by the relevant organization/institution with a seal;
d) A list of scientific and teaching-methodological works, certified by the relevant institution/organization or by a competent person of its structural unit with signature and seal. Journals with an impact factor (Web of Science) must be marked with the abbreviation “IF”, while journals indexed in Scopus must be marked with the abbreviation “SJR”;
g) Certificate of no criminal record for crimes against sexual freedom and integrity and a certificate regarding deprivation of rights.
The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia on Higher Education, the university regulations, and the “Procedure for Recruitment of Scientific Personnel of the Niko Muskhelishvili Institute of Computational Mathematics,” with which the candidate will become familiar at the competition commission and on the university and institute websites.