ვადა 10/11/2025 - 12/11/2025
• კლიმატოლოგიისა და აგრომეტეოროლოგიის  განყოფილება: უფროსი მეცნიერი თანამშრომელი – 1 (1,0  საშტატო ერთეული)
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2025 წლის 10 ნოემბრიდან – 12 ნოემბრის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, დავით აღმაშენებლის გამზირი 150გ, ჰიდრომეტეოროლოგიის ინსტიტუტი, პასუხისმგებელი პირი ნაილი კაპანაძე, ტელ: 555 48 84 09, 032 295 10 47, 032 265 03 22.კონკურსი ჩატარდება 2025 წლის 14 ნოემბერს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2025 წლის 14 ნოემბრისა, საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ინსტიტუტის ვებგვერდზე.კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2025 წლის 19 ნოემბრის ჩათვლით.კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა, განცხადება, გასაუბრების ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე.  II. საკონკურსო პირობებიკონკურსის ძირითადი პირობები:უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი.უფროსი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობაზე პირი აირჩევა 5 წლის ვადით.კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა პირადად (ან წარმომადგენლის მეშვეობით) უნდა წარმოადგინოს:ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ინსტიტუტის ვებგვერდზე), აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);ბ) სამეცნიერო/აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი (დედანი და ასლი);გ) სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილების (სტაჟის) დამადასტურებელი საბუთი (საბუთები) დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის/დაწესებულების ბეჭდით; დ) სამეცნიერო და სასწავლო-მეთოდური ნაშრომების ნუსხა, დამოწმებული შესაბამისი დაწესებულების/ორგანიზაციის ან მისი სტრუქტურული ერთეულის კომპეტენტური პირის ხელმოწერითა და ბეჭდით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში);ე) პირადობის მოწმობა (დედანი და ქსეროასლი);ვ) 2 ფოტოსურათი 3X4;ზ) სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლობის შესახებ ცნობა და უფლების ჩამორთმევის შესახებ ცნობა.შენიშვნა: ცნობების წარმოდგენისგან თავისუფლდება პირი, ვისაც აღნიშნული ცნობები უკვე წარმოდგენილი აქვს უნივერსიტეტის ადამიანური რესურსების მართვისა და საქმისწარმოების სამსახურში.III. კონკურსის ჩატარების წესი
• კონკურსი ჩატარდება ,,უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და ,,ჰიდრომეტეოროლოგიის ინსტიტუტის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა საკონკურსო კომისიაში, უნივერსიტეტისა და ინსტიტუტის ვებ-გვერდებზე;

ვადა 10/11/2025 - 12/11/2025
The Scientific Council of the Institute of Hydrometeorology of the Georgian Technical University announces an open competition for the following scientific position:
• Department of Climatology and Agrometeorology: Senior Research Fellow – 1 (1.0 staff unit)
Applications will be accepted from November 10 to November 12, 2025, from 10:00 to 17:00, at the address: Tbilisi, 150g David Agmashenebeli Ave., Institute of Hydrometeorology, responsible person: Naili Kapanadze, Tel: 555 48 84 09, 032 295 10 47, 032 265 03 22. The competition will be held on November 14, 2025. The preliminary results of the competition will be published no later than November 14, 2025, by the Competition Commission in a prominent place and on the institute’s website. Statements/complaints regarding violations of the competition procedure will be accepted by the Competition Commission until November 19, 2025. Additional information for applicants (application form, questionnaire, time and place of the interview) will be published on the institute’s website.
The position of Senior Research Fellow may be held by a person with a doctoral or equivalent academic degree. The Senior Research Fellow is elected for a term of 5 years.
a) Properly completed and signed application form and questionnaire (forms published on the institute’s website), as well as supporting documentation for the information provided in them: diploma, certificate, attestation, certificate, notice, etc. (original and copy);
• The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia “On Higher Education,” university regulations, and the “Regulations on the Admission of Scientific Staff to the Institute of Hydrometeorology,” which the applicant will familiarize with at the Competition Commission, and on the university and institute websites;
• The Competition Commission will consider: the applicant’s qualifications and competencies corresponding to the competitive position, including scientific-research, practical and other activities, achievements, qualifications, experience, and merits relevant to the position; also, if decided by the Commission, the results of the interview conducted with the applicant(s);