ვადა 23/07/2025 - 25/07/2025
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ი.ჟორდანიას სახელობის საქართველოს საწარმოო ძალებისა და ბუნებრივი რესურსების შემსწავლელი ცენტრის სამეცნიერო საბჭო აცხადებს ღია კონკურსს  შემდეგი სამეცნიერო თანამდებობების დასაკავებლად:
• ენერგეტიკული რესურსებისა და ეკოლოგიის განყოფილება: მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი (0,5 საშტატო ერთეული)
• მიწის, წყლისა და ტყის რესურსების განყოფილება: მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი – (0,5 საშტატო ერთეული)
• ადამიანური, ტურისტულ-რეკრეაციული რესურსებისა და რესურსსარგებლობის სივრცითი განვითარების განყოფილება: მეცნიერი თანამშრომელი – (0,5 საშტატო ერთეული)
განცხადებების მიღება იწარმოებს 2025 წლის 23 ივლისიდან – 25 ივლისის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, მ.კოსტავას ქუჩა №67, სტუ-ს მე-10 სასწავლო კორპუსი, მეხუთე სართული, ოთახი №515, ი.ჟორდანიას სახელობის საქართველოს საწარმოო ძალებისა და ბუნებრივი რესურსების შემსწავლელი ცენტრი, პასუხისმგებელი პირი: რ. ფირცხალავა, ტელ: 599 46 93 07.კონკურსი ჩატარდება 2025 წლის 29 ივლისს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2025 წლის 29 ივლისს, საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ცენტრის ვებგვერდზე.კონკურსის ჩატარების წესის დარღვევასთან დაკავშირებით განცხადებები/საჩივრები საკონკურსო კომისიაში მიიღება 2025 წლის 01 აგვისტოს ჩათვლით.კონკურსში მონაწილეობის მსურველთათვის დამატებითი ინფორმაცია (კონკურსანტის ანკეტა, განცხადება, გასაუბრების ჩატარების დრო და ადგილი) გამოქვეყნდება ცენტრის ვებგვერდზე.II. საკონკურსო პირობებიკონკურსის ძირითადი პირობები:ა) მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი, სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის არანაკლებ 6 წლის გამოცდილება;ბ) მეცნიერი თანამშრომლის თანამდებობის დაკავება შეუძლია პირს, რომელსაც აქვს მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი.მეცნიერის (მთავარი მეცნიერი თანამშრომლის, მეცნიერი თანამშრომლის) თანამდებობაზე პირი აირჩევა 5 წლის ვადით.კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა პირადად (ან წარმომადგენლის მეშვეობით) უნდა წარმოადგინოს:ა) სათანადო ფორმით შედგენილი და ხელმოწერილი განცხადება და ანკეტა (ფორმები გამოქვეყნდება ცენტრის ვებგვერდზე), აგრეთვე მათში წარმოდგენილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: დიპლომი, სერტიფიკატი, მოწმობა, სიგელი, ცნობა და ა.შ. (დედანი და ასლი);ბ) სამეცნიერო/აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი (დედანი და ასლი);გ) სამეცნიერო-კვლევითი გამოცდილების (სტაჟის) დამადასტურებელი საბუთი (საბუთები) დამოწმებული შესაბამისი ორგანიზაციის/დაწესებულების ბეჭდით; დ) სამეცნიერო და სასწავლო-მეთოდური ნაშრომების ნუსხა, დამოწმებული შესაბამისი დაწესებულების/ორგანიზაციის ან მისი სტრუქტურული ერთეულის კომპეტენტური პირის ხელმოწერითა და ბეჭდით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში);ე) პირადობის მოწმობა (დედანი და ქსეროასლი);ვ) 2 ფოტოსურათი 3X4;ზ) სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლობის შესახებ ცნობა და უფლების ჩამორთმევის შესახებ ცნობა.შენიშვნა: ცნობების წარმოდგენისგან თავისუფლდება პირი, ვისაც აღნიშნული ცნობები უკვე წარმოდგენილი აქვს უნივერსიტეტის ადამიანური კაპიტალის მართვის დეპარტამენტში.III. კონკურსის ჩატარების წესი
• კონკურსი ჩატარდება ,,უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის, უნივერსიტეტის წესდებისა და „ი.ჟორდანიას სახელობის საქართველოს საწარმოო ძალებისა და ბუნებრივი რესურსების შემსწავლელი ცენტრის სამეცნიერო პერსონალის სამსახურში მიღების წესის“ შესაბამისად, რომლებსაც კონკურსანტი გაეცნობა საკონკურსო კომისიაში, უნივერსიტეტისა და ცენტრის ვებ-გვერდებზე;

A competition is announced to fill a scientific position
The Scientific Council of the I. Jordania Georgian Center for Industrial Forces and Natural Resources Studies at the Georgian Technical University announces an open competition to fill the following scientific positions:
- Department of Energy Resources and Ecology: Senior Research Fellow (0.5 full-time position)
- Department of Land, Water, and Forest Resources: Senior Research Fellow (0.5 full-time position)
- Department of Human, Tourism-Recreational Resources and Spatial Development of Resource Use: Research Fellow (0.5 full-time position)
Applications will be accepted from July 23, 2025, to July 25, 2025, from 10:00 to 17:00, at the address: Tbilisi, 67 M. Kostava St., GTU 10th Academic Building, 5th floor, room №515, I. Jordania Georgian Center for Industrial Forces and Natural Resources Studies. Responsible person: R. Firtskhalava, Tel: 599 46 93 07.
The competition will take place on July 29, 2025. The preliminary results of the competition will be published no later than July 29, 2025, in a prominent place by the competition commission and on the center’s website.
Applications/complaints regarding violations of the competition procedure will be accepted by the competition commission until August 1, 2025.
Additional information for applicants (application form, declaration, time and place of the interview) will be published on the center’s website.
ა) A Senior Research Fellow position can be held by a person who has a doctoral or equivalent academic degree, and at least 6 years of research experience;
ბ) A Research Fellow position can be held by a person who has a master’s or equivalent academic degree.
A person is elected to the position of Researcher (Senior Research Fellow, Research Fellow) for a term of 5 years.
ა) A properly completed and signed application and form (forms will be published on the center’s website), along with supporting documentation: diploma, certificate, letter, reference, etc. (original and copy);
ბ) Document confirming scientific/academic degree (original and copy);
გ) Documents confirming scientific-research experience (internship) certified by the relevant organization/institution stamp;
დ) List of scientific and educational-methodological works, certified by the relevant institution/organization or a competent person of its structural unit with signature and stamp (if applicable);
ვ) Two photos 3X4;
ზ) Certificate of no criminal record for crimes against sexual freedom and inviolability, and certificate regarding deprivation of rights.
Note: Persons who have already submitted these certificates to the university’s Human Capital Management Department are exempt.
- The competition will be conducted in accordance with the Law of Georgia on “Higher Education,” the university regulations, and the “Regulations on the Admission of Scientific Staff to the I. Jordania Georgian Center for Industrial Forces and Natural Resources Studies,” which the applicant will review at the competition commission, and on the university and center websites;
- The competition commission will consider: the applicant’s qualifications and competence corresponding to the position, including relevant scientific-research, practical, and other activities, achievements, qualifications, experience, and merits; and, at the commission’s discretion, the results of the interview(s) conducted with the applicant(s);