ვადა 18/10/2024 - 25/10/2024
სსიპ – საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს განცხადება უნივერსიტეტის ფაკულტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ხელმძღვანელის თანამდებობაზე არჩევნების დანიშვნის შესახებ.
სსიპ – საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს 2024 წლის 09 ოქტომბრის №01-05-04/162 დადგენილების შესაბამისად.
1. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ხელმძღვანელის თანამდებობის დასაკავებლად არჩევნები დაინიშნოს 2024 წლის 01 ნოემბერს.
2. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ხელმძღვანელის არჩევნებში მონაწილე კანდიდატთა რეგისტრაცია განხორციელდეს 2024 წლის 18 ოქტომბრიდან 2024 წლის 25 ოქტომბრის ჩათვლით.
3. კანდიდატთა სამოქმედო პროგრამების მოსმენა აკადემიურ საბჭოში გაიმართოს 2024 წლის 31 ოქტომბერს.
4. ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ხელმძღვანელის თანამდებობის დასაკავებლად არჩევნებში მონაწილეობის მიღება შეუძლია პირს, რომელიც აკმაყოფილებს შემდეგ მოთხოვნებს:
ა) აქვს დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი;
ბ) გააჩნია სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 4 წლის გამოცდილება;
გ) აქვს ხელმძღვანელ პოზიციაზე მუშაობის არანაკლებ 4 წლის გამოცდილება;
დ) არის 65 წელზე ნაკლები ასაკის.
5. კონკურსანტმა საარჩევნო კომისიას უნდა წარუდგინოს შემდეგი დოკუმენტაცია:
ბ) მუშაობის გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტი;
ე) სამოქმედო პროგრამა;
ვ) ცნობა სამედიცინო-ნარკოლოგიური შემოწმების შესახებ;
თ) 1 ფოტო სურათი (ზომით 3×4 სმ).
6. განაცხადები მიიღება უნივერსიტეტის საარჩევნო კომისიის სამდივნოში, თბილისი, კოსტავას,77, ადმინისტრაციული კორპუსი, მე-2 სართული, ოთახი 233. განცხადებები მიიღება 10 საათიდან 17 საათამდე, შაბათ-კვირის და უქმე დღეების გარდა.
7. უნივერსიტეტის წესდების თანახმად, აკადემიური საბჭო ხმათა კვალიფიციური უმრავლესობით (2/3-ით), ფარული კენჭისყრით, ინდივიდუალურად წყვეტს 65 წლისა და მეტი ასაკის მქონე პირის მიერ ადმინისტრაციული თანამდებობის დაკავების საკითხს. აღნიშნული ასაკის მქონე პირმა უნივერსიტეტის საარჩევნო კომისიაში დამატებით უნდა წარადგინოს აკადემიური საბჭოს თანხმობა. ამ საკითხზე აკადემიურ საბჭოს დაინტერესებულმა პირმა უნდა მიმართოს განცხადებით 2024 წლის 15 ოქტომბრის ჩათვლით, უნივერსიტეტის საქმისწარმოების დეპარტამენტის მეშვეობით (მის: კოსტავას ქ. #77, ადმინისტრაციული კორპუსი, მე-2 სართული). პირის დასწრება აკადემიურ საბჭოში მისი საკითხის განხილვისას სავალდებულოა, წინააღმდეგ შემთხვევაში აღნიშნული საკითხი არ განიხილება.

Dates 18/10/2024 - 25/10/2024
The Academic Council of the Georgian Technical University, a Legal Entity of Public Law, announces the appointment of elections for the position of Head of the University’s Quality Assurance Service, in accordance with Resolution №01-05-04/162 of October 9, 2024 of the Academic Council of the Georgian Technical University.
Elections for the position of Head of the University Quality Assurance Service shall be scheduled for November 1, 2024.
Registration of candidates participating in the election shall take place from October 18 to October 25, 2024.
The presentation of candidates’ action programs before the Academic Council shall be held on October 31, 2024.
The position of Head of the Quality Assurance Service may be held by a person who meets the following requirements:
a) Holds a Doctoral degree or equivalent;
b) Has at least 4 years of scientific-pedagogical experience;
c) Has at least 4 years of managerial experience;
d) Is under 65 years of age.
Candidates must submit the following documents to the Election Commission:
a) Proof of Doctoral or equivalent academic degree (original and copy);
b) Documents certifying work experience;
d) Identity document (original and copy);
e) Action program;
f) Certificate of medical-narcological examination;
g) Certificate of no criminal record for offenses against sexual freedom and inviolability, and certificate regarding deprivation of rights;
h) 1 photograph (3×4 cm).
Applications shall be submitted at the office of the University Election Commission, Tbilisi, 77 Kostava Street, Administrative Building, 2nd Floor, Room 233. Applications will be accepted from 10:00 to 17:00, except weekends and public holidays.
In accordance with the University Statute, the Academic Council, by a qualified majority vote (2/3) and secret ballot, shall individually decide on the eligibility of a person aged 65 or older to hold an administrative position.
Such a person must additionally submit the consent of the Academic Council to the University Election Commission.
Interested individuals must submit an application to the Academic Council by October 15, 2024, via the University Department of Administration (Address: 77 Kostava St., Administrative Building, 2nd Floor).