„უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის 29-ე მუხლის, „საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის წესდების დამტკიცების თაობაზე“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2013 წლის 9 სექტემბრის №133/ნ ბრძანებით დამტკიცებული უნივერსიტეტის წესდების 21-ე მუხლის, „საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტისა და ფაკულტეტის მართვის ორგანოების (მმართველი სუბიექტების) არჩევნების ჩატარების შესახებ“ დებულების მე-2 მუხლის მე-9 პუნქტის, 24-ე, 25-ე და 26-ე მუხლების შესაბამისად, უნივერსიტეტის ბიზნესტექნოლოგიების  ფაკულტეტის საბჭოს 2024 წლის 22 ნოემბრის სხდომაზე (სხდომის ოქმი № 8) მიღებული გადაწყვეტილების საფუძველზე:
1. ბიზნესტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანის თანამდებობის  დასაკავებლად დაინიშნოს არჩევნები 2025 წლის  03 თებერვალს.
3. ფაკულტეტის დეკანის თანამდებობა შეიძლება დაიკავოს პირმა, რომელიც აკმაყოფილებს შემდეგ მოთხოვნებს: ა) არის ფაკულტეტის პროფესორი ან ასოცირებული პროფესორი; ბ) გააჩნია ხელმძღვანელ თანამდებობაზე მუშაობის 5 წლის გამოცდილება.
4. კანდიდატებმა განცხადება და თანდართული დოკუმენტები უნდა შეიტანონ  2025 წლის 13 იანვრიდან 27 იანვრის ჩათვლით ფაკულტეტის საარჩევნო კომისიაში – თბილისი, კოსტავას 77, მე- 6 სასწავლო კორპუსი, მე-7 სართული, ოთახი №709ა. განცხადებები მიიღება 10:00 საათიდან 17:00 საათამდე, შაბათ-კვირის და უქმე დღეების გარდა.
5. განცხადებას თან უნდა დაერთოს: ა) პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის (პ/მოწმობის, პასპორტის) ასლი; ბ) ცნობა ტექნიკური უნივერსიტეტის ბიზნესტექნოლოგიების ფაკულტეტზე დაკავებული აკადემიური თანამდებობის შესახებ. გ) დოკუმენტები, რომლებიც ადასტურებს კანდიდატის მიმართ წაყენებულ მოთხოვნებთან მის შესაბამისობას;დ) სამოქმედო გეგმა.
6. კანდიდატთა მიერ სამოქმედო პროგრამის საჯაროდ წარდგენა ბიზნესტექნოლოგიების ფაკულტეტის საბჭოში დაინიშნოს 2025 წლის 31 იანვარს.

Announcement of the Faculty Council of the Business Technologies Faculty of the University on the Appointment of Elections for the Position of Faculty Dean
Based on Article 29 of the Law of Georgia “On Higher Education”, Article 21 of the Statute of the University approved by Order №133/ნ of the Minister of Education and Science of Georgia dated September 9, 2013, titled “On the Approval of the Statute of the Legal Entity of Public Law – Georgian Technical University”, as well as Article 2, Paragraph 9, and Articles 24, 25, and 26 of the Regulation “On the Conduct of Elections of the Governing Bodies (Management Entities) of Georgian Technical University and its Faculties”, and pursuant to the decision adopted at the meeting of the Faculty Council of the Business Technologies Faculty held on November 22, 2024 (Minutes №8):
Elections for the position of Dean of the Faculty of Business Technologies shall be scheduled for February 3, 2025.
The position of Faculty Dean may be held by a person who meets the following requirements:
a) is a Professor or Associate Professor of the Faculty;
b) has at least 5 years of experience in a managerial position.
Tbilisi, 77 Kostava Street, 6th Academic Building, 7th Floor, Room №709a.
b) a certificate confirming the academic position held at the Faculty of Business Technologies of the Technical University;
c) documents confirming the candidate’s compliance with the stated requirements;
d) an action plan.
The public presentation of candidates’ action programs before the Faculty Council of the Business Technologies Faculty shall be scheduled for January 31, 2025.
The Academic Council, by a qualified majority vote (2/3) and secret ballot, shall individually decide on the participation in the competition for holding an administrative position by a person aged 65 or older. A person of this age must additionally submit the consent of the Academic Council to the Faculty Election Commission.