Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა პარიზ-საკლეს უნივერსიტეტში – 2025-26 აკადემიური წლის II სემესტრი (განმეორებითი კონკურსი თანამშრომლებისთვის)
პარიზ-საკლეს უნივერსიტეტი (Paris-Saclay University) (ჟიფ-სიურ-ივეტი, საფრანგეთი) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში განმეორებით აცხადებს კონკურსს 2025-26 აკადემიური წლის საგაზაფხულო სემესტრისთვის.
აკადემიური პერსონალისთვის
პარიზ-საკლეს უნივერსიტეტში Erasmus+ მობილობის განხორციელებასთან დაკავშირებით დამატებითი ინფორმაცია იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან 2 აკადემიური თანამშრომლის მობილობა პარიზ-საკლეს უნივერსიტეტში, სწავლების ან ტრეინინგის მიზნით. აუცილებელია, რომ მობილობის მსურველმა წინასწარ შეათანხმოს სამუშაო გეგმა მასპინძელ კოლეგასთან პარიზ-საკლეს უნივერსიტეტის შესაბამისი აკადემიური დეპარტამენტიდან და სააპლიკაციო განაცხადში წარმოადგინოს წინასწარი დასტურის წერილი. მობილობა უნდა განხორციელდეს 2026 წლის ივლისის ბოლომდე.

Erasmus+ Exchange Program at Paris-Saclay University – Second Semester of the 2025–26 Academic Year (Repeated Competition for Staff)
Paris-Saclay University (Gif-sur-Yvette, France) reannounces a competition within the framework of the Erasmus+ exchange program for the spring semester of the 2025–26 academic year.
For additional information on Erasmus+ mobility at Paris-Saclay University, see here.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 2 academic staff from the Georgian Technical University to the University of Paris-Saclay for the purpose of teaching or training. It is necessary that the mobility applicant agrees in advance on a work plan with the host colleague from the relevant academic department of the University of Paris-Saclay and submit a preliminary approval letter in the application form. The mobility must be carried out by the end of July 2026.