„საქართველოს სახელმწიფო ენები ხელოვნური ინტელექტისა და ციფრული ეკონომიკის ეპოქაში – კულტურული და ტექნოლოგიური ასპექტები“ – საერთაშორისო კონფერენცია სტუ-ში
„საქართველოს სახელმწიფო ენები ხელოვნური ინტელექტისა და ციფრული ეკონომიკის ეპოქაში – კულტურული და ტექნოლოგიური ასპექტები“, – 28 მაისს საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში მეორე საერთაშორისო კონფერენცია ჩატარდება.
ღონისძიება საქართველოს ციფრული სუვერენიტეტის დაცვისა და განვითარების დღეების ფარგლებში იმართება და ეძღვნება ქრისტიანობის სახელმწიფო რელიგიად გამოცხადების 1700 წლისთავის საიუბილეო თარიღსა და იოანე ზოსიმეს ხელნაწერის “ქებაჲ და დიდებაჲ ქართულისა ენისაჲ” საბოლოოდ დავანებას.

State Languages of Georgia in the Era of Artificial Intelligence and Digital Economy – Cultural and Technological Aspects – International Conference at GTU
• 28/05/2026 - 29/05/2026
“State Languages ​​of Georgia in the Era of Artificial Intelligence and Digital Economy – Cultural and Technological Aspects”, – The second international conference will be held at the Georgian Technical University on May 28th.
The event is held within the framework of the Days of Protection and Development of Georgia’s Digital Sovereignty and is dedicated to the 1700th anniversary of the declaration of Christianity as the state religion and the final establishment of John Zosimes’ manuscript “Praise and Glory of the Georgian Language”.