Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა ტულუზის ეროვნულ პოლიტექნიკურ ინტიტუტში – 2026-27 აკადემიური წლის I სემესტრი (სტუდენტებისთვის)
ტულუზის ეროვნული პოლიტექნიკური ინტიტუტი (National Polytechnic Institute of Toulouse – Toulouse INP) (ტულუზა, საფრანგეთი) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო სემესტრისთვის.
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტებს შესაძლებლობა აქვთ ტულუზის ეროვნული პოლიტექნიკური ინტიტუტის საინჟინრო სკოლაში Toulouse INP-ENSEEIHT (ზოგადი მიმართულებები: ენერგეტიკა, გარემოსდაცვისა და ციფრული ტექნოლოგიები) განახორციელონ Erasmus+ მობილობა. დეტალური ინფორმაცია ინგლისურენოვანი სამაგისტრო პროგრამების შესახებ იხილეთ სკოლის ვებგვერდზე (ელექტროენერგეტიკული სისტემების სამაგისტრო კურსის გარდა, რომელიც ფრანგულ ენაზე ისწავლება).
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია მაგისტრატურის საფეხურის 1 სტუდენტის მობილობა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან ტულუზის ეროვნული პოლიტექნიკური ინტიტუტის საინჟინრო სკოლაში Toulouse INP-ENSEEIHT

Erasmus+ exchange program at Toulouse National Polytechnic Institute – First semester of the 2026–27 academic year (for students)
The National Polytechnic Institute of Toulouse (Toulouse INP ) (Toulouse, France) announces a call for applications for the fall semester of the 2026-27 academic year within the framework of the ERASMUS+ exchange program.
Georgian Technical University students have the opportunity to carry out Erasmus+ mobility at the Toulouse National Polytechnic Institute (general directions: Energy, Environment and Digital Technologies) in the Engineering School  of Toulouse INP-ENSEEIHT  . Detailed information about English-language master’s programs can be found on the school’s  website  (except for the Master’s course in Electrical Power Systems, which is taught in French).
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of a Master’s level 1 student from the Georgian Technical University to the Toulouse National Polytechnic Institute Engineering School  Toulouse INP-ENSEEIHT