Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა ვილნიუსის გედიმინასის ტექნიკურ უნივერსიტეტში – 2026-27 აკადემიური წლის I სემესტრი (სტუდენტებისთვის)
ვილნიუსის გედიმინასის ტექნიკური უნივერსიტეტი (Vilnius Gediminas Technical University – VILNIUS TECH) (ვილნიუსი, ლიეტუვა) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო სემესტრისთვის.
დეტალური ინფორმაცია ვილნიუსის გედიმინასის ტექნიკურ უნივერსიტეტში Erasmus+ მობილობასთან დაკავშირებით იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია ბაკალავრიატის, მაგისტრატურისა ან დოქტორანტურის საფეხურის 1 სტუდენტის მობილობა სწავლისა ან სტაჟირების მიზნით, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან ვილნიუსის გედიმინასის ტექნიკურ უნივერსიტეტში. მობილობის ხანგრძლივობა 105 დღეა.
მიმართულება: ელექტრონიკა და ავტომატიკა, გარემოს დაცვა (წყლის მენეჯმენტი), გარემოსდაცვითი ტექნოლოგიები, მექანიკა, მექატრონიკა, მშენებლობა, არქიტექტურა და ურბანული დაგეგმარება, ინფო-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები.

Erasmus+ Exchange Program at Vilnius Gediminas Technical University – 1st semester of the 2026-27 academic year (for students)
Vilnius Gediminas Technical University (VILNIUS TECH) (Vilnius, Lithuania) announces a competition for the fall semester of the 2026-27 academic year within the framework of the ERASMUS+ exchange program.
Detailed information about Erasmus+ mobility at Vilnius Gediminas Technical University can be found here.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 1 student at the bachelor’s, master’s or doctoral level for the purpose of study or internship from the Georgian Technical University to Vilnius Gediminas Technical University. The duration of the mobility is 105 days.