ენერგეტიკის ფაკულტეტზე საჯარო ლექციების ციკლი მიმდინარეობს
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ენერგეტიკის ფაკულტეტი იწყებს საჯარო ლექციების ციკლს – „თანამედროვე ენერგეტიკის აქტუალური საკითხები“, რომელიც 13 მაისიდან 24 ივნისის ჩათვლით გაგრძელდება.
პროექტის მიზანია მონაწილეებისთვის თანამედროვე ენერგეტიკის სფეროში არსებული ძირითადი საკითხების, ტენდენციებისა და გამოწვევების გაცნობა. ასევე:
- ენერგეტიკის თანამედროვე ტექნოლოგიების შესახებ ცოდნის გაღრმავება
- ანალიტიკური და კრიტიკული აზროვნების განვითარება ენერგეტიკული საკითხების მიმართ
- გლობალური და ადგილობრივი ენერგეტიკული პრობლემების გააზრება
- პრაქტიკული მაგალითების და რეალური შემთხვევების ანალიზის გადაწყვეტილებების განხილვა
ლექციების ციკლი მოიცავს 7 საჯარო ლექციას და კურსის ბოლოს გაიცემა სერტიფიკატი (რისთვისაც საჭიროა სტუდენტი სულ მცირე 5 შეხვედრას დაესწროს).
საჯარო ლექციები ჩატარდება 13 მაისიდან 24 ივნისის ჩათვლით, ყოველ ოთხშაბათს, 15:00-17:00 საათზე, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ენერგეტიკის ფაკულტეტის სააქტო დარბაზში.
კურსი განკუთვნილია სტუდენტებისთვის, ახალგაზრდა მკვლევრებისთვის და ყველა დაინტერესებული პირისთვის, ვისაც სურს გაეცნოს ენერგეტიკის თანამედროვე გამოწვევებსა და ტენდენციებს.
მსურველები მონაწილეობის მისაღებად, 30 აპრილიდან 10 მაისის 18:00 საათამდე დარეგისტრირდით შემდეგ ბმულზე.

The Faculty of Power Engineering is hosting a series of public lectures
From May 13 to June 24, the Faculty of Power Engineering at the Georgian Technical University launches a public lecture series – “Current Issues in Modern Energy”.
The project aims to familiarize participants with the main issues, trends, and challenges in the modern energy sector. Also:
• Deepen knowledge of modern energy technologies
• Develop analytical and critical thinking towards energy issues
• Understand global and local energy problems
• Discuss practical examples and real-world case analysis solutions
The lecture series includes 7 public lectures, and a certificate will be issued at the end of the course (for which the student must attend at least 5 meetings).
Public lectures will be held from May 13 to June 24, every Wednesday, from 03:00-05:00 p.m., in the assembly hall of the Faculty of Power Engineering at the Georgian Technical University.
This course welcomes students, young researchers, and anyone interested in gaining insight into contemporary challenges and trends in the energy sector.
Those wishing to participate, please register from April 30 to May 10, until 06:00 p.m. at the following link.