ორდღიანი ტრენინგი: რუსთაველის ფონდის წარმატებული საგრანტო პროექტების მომზადება – პრაქტიკული ანალიზი და ტექნიკური დეტალები
20-21 მაისს, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მე-9 კორპუსის, 410-ე აუდიტორიაში ტექნოლოგიებისა და საგრანტო პროექტების ოფისის ორგანიზებით პრაქტიკული ტრენინგ-სემინარი გაიმართება, რომელიც დაეთმობა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საგრანტო კონკურსების სპეციფიკას, საგრანტო განაცხადის მომზადების პროცესს, ასევე, პროექტის როგორც შინაარსობრივ, ისე ტექნიკურ მოთხოვნებს.
ტრენინგის მიზანია მონაწილეებმა რეალურ მაგალითებზე დაყრდნობით გააანალიზონ:
- რა ტიპის შეცდომები და ხარვეზები იწვევს ფონდში წარდგენილი საპროექტო განაცხადების დაბალ შეფასებას;
- როგორ უნდა ჩამოყალიბდეს კონკურენტუნარიანი პროექტი;
- რა ტექნიკური დეტალებია აუცილებელი წარმატებული რეგისტრაციისათვის.
ტრენინგ-სემინარი განკუთვნილია აკადემიური პერსონალისათვის, მკვლევრებისათვის და დოქტორანტებისათვის, რომლებიც შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის კონკურსებში მონაწილეობას გეგმავენ.
მონაწილეობა განსაკუთრებით რეკომენდებულია იმ პირებისთვის, რომლებსაც უკვე აქვთ მომზადებული ან წარდგენილი საპროექტო განაცხადი, რადგან ტრენინგის პრაქტიკული ფორმატი მათ არსებული ხარვეზების გაანალიზებასა და პროექტის გაუმჯობესებაში დაეხმარება.
მსურველებმა ტრენინგ-სემინარზე დასასწრებად რეგისტრაცია უნდა გაიარონ ბმულზე.
ტრენინგ-სემინარის დასრულების შემდეგ მონაწილეებს გადაეცემათ მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი.

• 20/05/2026 - 21/05/2026
On May 20-21, a practical training seminar will be held in auditorium 410, building 9 of the Georgian Technical University, organized by the Technology and Grant Projects Office, which will be dedicated to the specifics of the Shota Rustaveli National Science Foundation grant competitions, the process of preparing a grant application, as well as both the content and technical requirements of the project.
The goal of the training is for participants to analyze, based on real examples:
• What types of errors and shortcomings lead to low evaluation of project applications submitted to the Fund;
• How to formulate a competitive project;
• What technical details are necessary for successful registration
The training seminar is intended for academic staff, researchers, and doctoral students who plan to participate in the competitions of the Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation.
Participation is especially recommended for those who have already prepared or submitted a project application, as the practical format of the training will help them analyze existing gaps and improve the project.