„ქართული კრეატივი“ – საჯარო ლექცია-ტრენინგი სტუ-ში
29 მაისს, 14:00 საათზე საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის I კორპუსში, ტუტორინგისა და მენტორინგის ცენტრის ორგანიზებით, საჯარო ლექცია-ტრენინგი გაიმართება თემით – „ქართული კრეატივი“, რომელსაც კრეატივის სკოლის დამფუძნებელი კოტე იანტბელიძე ჩაატარებს.
შეხვედრა ინტერაქტიულ ფორმატში ჩატარდება და მონაწილეებს შესაძლებლობას მისცემს, გაეცნონ კრეატიული აზროვნების თანამედროვე მიდგომებს, იდეების გენერირების ტექნიკებსა და ქართული კრეატიულობის თავისებურებებს.
ლექცია-ტრენინგის ფარგლებში განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმობა ახალი და ინოვაციური იდეების შექმნის პრაქტიკულ პროცესს.
კოტე იანტბელიძე არის ავტორი წიგნების – „როგორ მოვიფიქროთ იდეა“ და „კრეატორის დღიური“.
ღონისძიება განკუთვნილია საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და თანამშრომლებისთვის, ვისაც კრეატიული აზროვნება და თანამედროვე შემოქმედებითი მიდგომები აინტერესებს.

• 29/05/2026 - 29/05/2026
On May 29, at 2:00 p.m., in Building I of the Georgian Technical University, organized by the Tutoring and Mentoring Center, a public lecture-training on the topic “Georgian Creativity” will be held, conducted by Kote Iantbelidze, the founder of the Creativity School.
The meeting will be held in an interactive format and will provide participants with the opportunity to learn about modern approaches to creative thinking, idea generation techniques, and the peculiarities of Georgian creativity.
Within the framework of the lecture-training, special attention will be paid to the practical process of creating new and innovative ideas.
Kote Iantbelidze is the author of the books “How to Come Up with an Idea” and “Creator’s Diary”.
The event is intended for students and employees of the Georgian Technical University who are interested in creative thinking and modern creative approaches.