სტუ ტრანსპორტის დარგის პრესტიჟულ საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციას უმასპინძლებს
24-26 ნოემბერს საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სატრანსპორტო სისტემებისა და მექანიკის ინჟინერიის ფაკულტეტზე ქართულ-პოლონური მე-10 საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია – „სატრანსპორტო ხიდი ევროპა-აზია“ გაიმართება.
ღონისძიება ტრანსპორტის დარგის უმნიშვნელოვანესი და მაღალი რეიტინგის მქონე სამეცნიერო ფორუმია და  წელს რიგით მეათედ  იმართება.
სამეცნიერო კონფერენციაში მონაწილეობას მიიღებენ დარგის აღიარებული მეცნიერები და მკვლევრები წამყვანი ადგილობრივი და საერთაშორისო უნივერსიტეტებიდან და ინსტიტუტებიდან.
კონფერენციის თანაორგანიზატორები არიან:
• სილეზიის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტი (პოლონეთი)
• ლივერპულის ჯონ მურის უნივერსიტეტი (გაერთიანებული სამეფო)
• აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (საქართველო)
• საქართველოს საავიაციო უნივერსიტეტი (საქართველო)
• რაფიელ დვალის მანქანათა მექანიკის ინსტიტუტი (საქართველო)
• სამეცნიერო და ტექნიკური ინფორმაციის ინსტიტუტი (თბილისი, საქართველო)
კონფერენციის ფარგლებში განიხილება საავტომობილო, სარკინიგზო, საზღვაო და საჰაერო ტრანსპორტის აქტუალური პრობლემები და განვითარების ტენდენციები, ურბანული ტრანსპორტი, ლოგისტიკა, ინტელექტუალური სატრანსპორტო სისტემები და ინდუსტრია 4.0.
პუბლიკაციის უნიკალური შესაძლებლობა:
კონფერენციაზე წარდგენილი საუკეთესო, შერჩეული ნაშრომები გამოქვეყნდება პრესტიჟულ საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალში „TRANSPORT PROBLEMS“ , რომელიც ინდექსირებულია Scopus და WoS (Web of Science) საერთაშორისო მონაცემთა ბაზებში.
კონფერენციაზე დასარეგისტრირებლად გადადით ბმულზე.
დეტალური ინფორმაცია რეგისტრაციის, სტატიის გაფორმების მოთხოვნებისა და საბანკო რეკვიზიტების შესახებ შეგიძლიათ იხილოთ ვებ-გვერდებზე:
საორგანიზაციო კომიტეტთან დასაკავშირებლად ეწვიეთ ელექტრონულ მისამართს: ictbea@gtu.ge.
კონფერენციის შესახებ დამატებითი ინფორმაცია ასევე შეგიძლიათ იხილოთ აქ.
კონფერენცია ეძღვნება ცნობილი მეცნიერის, რამდენიმე უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორისა და პროფესორის, ტექნიკურ მეცნიერებათა დოქტორის ალექსანდრე სლადკოვსკის 70 წლის იუბილეს.

GTU to host prestigious international scientific conference in the field of transport
From November 24-26, the 10th Georgian-Polish International Scientific Conference, “Transport Bridge Europe-Asia”, will be held at the Faculty of Transport Systems and Mechanical Engineering of Georgian Technical University.
The event is the most important and highly rated scientific forum in the field of transport and is being held for the tenth time this year.
Recognized scientists and researchers in the field from leading local and international universities and institutes will participate in the scientific conference.
The conference is co-organized by:
- Silesian University of Technology (Poland)
- Liverpool John Moores University (United Kingdom)
- Akaki Tsereteli State University (Georgia)
- Georgian Aviation University (Georgia)
- Rafiel Dvali Institute of Machine Mechanics (Georgia)
- Institute of Scientific and Technical Information (Tbilisi, Georgia)
The conference will discuss current problems and development trends in road, rail, maritime, and air transport; urban transport; logistics; intelligent transport systems; and Industry 4.0.
Unique publication opportunity:
The best, selected papers presented at the conference will be published in the prestigious international scientific journal “TRANSPORT PROBLEMS”, which is indexed in the international databases Scopus and WoS (Web of Science).
To register for the conference, please follow the link.
Detailed information about registration, article submission requirements, and bank details can be found on the following websites:
To contact the Organizing Committee, please visit the following email address: ictbea@gtu.ge.
Additional information about the conference can also be found here.
The conference is dedicated to the 70th anniversary of the famous scientist, honorary doctor and professor of several universities, Doctor of Technical Sciences Alexander Sladkovsky.