,,წყალთა მეურნეობის, გარემოს დაცვის, არქიტექტურისა და მშენებლობის თანამედროვე პრობლემები”- სამეცნიერო-ტექნიკური კონფერენცია სტუ-ში
25-28 ივლისს, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ცენტრალური ბიბლიოთეკის საკონფერენციო დარბაზში, გაიმართება ც. მირცხულავას სახელობის წყალთა მეურნეობის ინსტიტუტის ტრადიციული, მე-13 საერთაშორისო სამეცნიერო-ტექნიკური კონფერენცია თემაზე „წყალთა მეურნეობის, გარემოს დაცვის, არქიტექტურისა და მშენებლობის თანამედროვე პრობლემები“. კონფერენცია ეძღვნება საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის დაარსების 85 წლის იუბილეს.
კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობას მიიღებენ მეცნიერები, ექსპერტები და ახალგაზრდა სპეციალისტები მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან.

“Modern Problems of Water Management, Environmental Protection, Architecture and Construction” – Scientific and Technical Conference at GTU
• 25/07/2026 - 28/07/2026
• Hall of the Central Library of GTU
On July 25-28, in the conference hall of the Georgian Technical University Central Library, the traditional 13th International Scientific and Technical Conference of the Tsotne Mirtskhulavava Institute of Water Management on the topic – “Modern Problems of Water Management, Environmental Protection, Architecture and Construction” will be held, dedicated to the 85th anniversary of the establishment of the Georgian National Academy of Sciences.
Scientists, experts and young specialists from different countries of the world will participate in the conference.