„გარემოს ინჟინერია და თანამედროვე ეკოურბანისტიკა “ – სტუ V საერთაშორისო სემინარს უმასპინძლებს
18-22 მაისს, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი V საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკულ სემინარს „გარემოს ინჟინერია და თანამედროვე ეკოურბანისტიკა“ უმასპინძლებს.
სემინარი საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტსა და ბელოსტოკის ტექნოლოგიურ უნივერსიტეტს, თურქეთის ეკონომიკური და სოციალური კვლევის ინსტიტუტს, ლუბლინის სიცოცხლის მეცნიერებათა შემსწავლელ უნივერსიტეტს და სომხეთის არქიტექტურისა და მშენებლობის ეროვნულ უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული თანამშრომლობის ხელშეკრულების ფარგლებში ტარდება.
სემინარის მიმართულებებია:
- გარემოსდაცვითი ინჟინერია;
- წყლის რესურსები;
- მშენებლობა და ეკოურბანისტიკა.
ღონისძიებაზე დასასწრებად მსურველებმა წინასწარი რეგისტრაცია 1 მაისამდე უნდა გაიარონ.
პირისპირ გამომსვლელები დარეგისტრირდით მოცემულ ბმულზე.
ონლაინ მონაწილეებმა, კი იხილეთ ბმული.
სემინარის შესახებ იხილეთ დამატებითი ინფორმაცია.
წყლის რესურსების დაცვის მსოფლიო დღისადმი მიძღვნილი ფორუმი სტუ-ში
„საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში ყოველწლიურად აღვნიშნავთ წყლის რესურსების დაცვის მსოფლიო დღეს. ეს არის თარიღი, რომელიც განსაკუთრებულად მნიშვნელოვანია როგორც გარემოსდაცვითი, ასევე, კაცობრიობის...
ინტერნაციონალურ ფორუმს „BIT-2026“ სასტუმრო „Wyndham Grand Tbilisi“ უმასპინძლებს
26 მარტს, თბილისში, სასტუმრო “Wyndham Grand Tbilisi”-ის საკონფერენციო დარბაზში ინტერნაციონალური ფორუმი “BIT-2026” გაიმართება, სადაც IT სფეროში სხვადასხვა ტენდენციები განიხილება. ღონისძიებაზე...
„გლობალიზაცია და ბიზნესის თანამედროვე გამოწვევები“ – X საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციას სტუ უმასპინძლებს
22 მაისს, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ბიზნესტექნოლოგიების ფაკულტეტის ორგანიზებით X საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია „გლობალიზაცია და ბიზნესის თანამედროვე გამოწვევები“ გაიმართება. კონფერენცია, რომელიც სტუ-ის...
“ივანე ჯავახიშვილი – 150” – ივანე ჯავახიშვილისადმი მიძღვნილი საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია
24-25 აპრილს, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემია თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დამაარსებლის ივანე ჯავახიშვილისადმი მიძღვნილ...
საერთაშორისო ვორქშოპი სტუ-ში – ისრაელის უნივერისტეტის პროფესორი იუვალ გარინი სტუდენტებს სემინარს ჩაუტარებს
16-20 მარტს, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში ბიოფიზიკის მიმართულებით (Advanced Biophysics) საერთაშორისო ვორქშოპი გაიმართება, რომელსაც მეცნიერებისა და ინჟინერიის სფეროში მსოფლიოს ერთ-ერთი წამყვანი...
სტუ-ში Erasmus+ CBHE-ის მასშტაბური პროექტი – DIGITECH იწყება
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მეცნიერთა დელეგაციამ Erasmus+ CBHE-ის პროექტის DIGITECH-ის ოფიციალურ გახსნასა და პირველ საერთაშორისო ვორქშოპში მიიღო მონაწილეობა. პროექტი მიმართულია მაღალტექნოლოგიური...

Environmental Engineering and Modern Eco-Urbanism – GTU to Host V International Seminar
On May 18-22, Georgian Technical University will host the V International Scientific-Practical Seminar “Environmental Engineering and Modern Eco-Urbanism”.
The seminar is held within the framework of the cooperation agreement signed between the Georgian Technical University and Bialystok University of Technology, the Turkish Economic and Social Research Institute, the Lublin University of Life Sciences, and the National University of Architecture and Construction of Armenia.
The seminar directions:
- Environmental Engineering;
- Water Resources;
- Construction, and Eco-Urbanism.
Those wishing to attend the event must register in advance by May 1st.
Face-to-face speakers should register at the provided link.
For online participants, see the link.
See additional information about the seminar.
GTU Students Met With Representatives of the Bank of Georgia
Students of the Faculty of Business Technologies of Georgian Technical University met with representatives of the Bank of Georgia and...
Computer Network Technician – Free Training Course for GTU Students
The Georgian Technical University, within the framework of Erasmus+ Micro-GEAR program, announces the admission of students to a two-month training...
A Workshop on the Results and Prospects of ERASMUS+ International Projects Held at GTU
A two-day workshop on the topic: “Report on international grant projects and sharing of experience at GTU” is being held...
The CERN/IPPOG International Masterclass Cycle Organized by GTU Has Ended
The CERN/IPPOG International Masterclass Cycle, organized by the Center for Nuclear Engineering and Innovative Technologies of the Georgian Technical University...
Registration for professional educational programs for the spring 2026 academic year admission at the Georgian Technical University will begin on...
A Scientific Event Dedicated to Geologists’ Day Was Opened at the Georgian Technical University
The scientific event dedicated to Geologist’s Day, organized by the Faculty of Mining Geology and Sustainable Mountain Development, was opened....