7-8 აპრილს, 11: 00 საათზე, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ადმინისტრაციული კორპუსის ბიბლიოთეკის დიდ დარბაზში გაიმართება სამუშაო შეხვედრა თემაზე: „საერთაშორისო პროექტები – შედეგები და გამოწვევები“.
ღონისძიება ტექნოლოგიებისა და საგრანტო პროექტების ოფისის ორგანიზებით ტარდება. შეხვედრის მიზანია უნივერსიტეტში მიმდინარე საერთაშორისო საგრანტო პროგრამების ფარგლებში მიღწეული პროგრესის წარმოჩენა, პროექტების საჯაროობის გაზრდა და დაგროვილი პრაქტიკული გამოცდილების გაზიარება კოლეგებს შორის.
ორი დღის განმავლობაში, საერთაშორისო პროექტების ხელმძღვანელები აუდიტორიას წარუდგენენ ინფორმაციას პროექტების მიმდინარეობის შესახებ. პრეზენტაციები მოიცავს შემდეგ საკითხებს:
- პროექტის იდეის ფორმირება და ინიცირება;
- საერთაშორისო კონსორციუმის ჩამოყალიბება და პარტნიორების მოძიების გზები;
- კონკრეტული მიღწეული შედეგები მიმდინარე დრომდე;
- პროექტის განხორციელების პროცესში არსებული გამოწვევები და მათი გადაჭრის გზები.
ღონისძიების განრიგი:
- 7 აპრილი, 11:00 სთ: Erasmus+ პროექტების პრეზენტაციები;
- 8 აპრილი, 11:00 სთ: Horizon Europe და სხვა საერთაშორისო საგრანტო პროექტების პრეზენტაციები.
აღნიშნული შეხვედრა მნიშვნელოვან პლატფორმას წარმოადგენს უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალისა და მკვლევრებისთვის, საუკეთესო გამოცდილების გასაზიარებლად და საგრანტო პროექტების ეფექტიანი მართვის მექანიზმების გასაცნობად.

International Grant Projects Report and Experience Sharing at GTU
On April 7-8, at 11:00 a.m. a working meeting will be held in the large hall of the library of the administrative building of the Georgian Technical University on the topic: “International Projects – Results and Challenges”.
The event is organized by the Office of Technology and Grant Projects. The goal of the meeting is to present the progress achieved within the framework of the ongoing international grant programs at the university, increase the publicity of the projects, and share the accumulated practical experience among colleagues.
Over the course of two days, the heads of international projects will present information to the audience about the progress of the projects. The presentations will cover the following topics:
- Formation and initiation of the project idea;
- Formation of an international consortium and ways to find partners;
- Specific results achieved to date;
- Challenges in the project implementation process and ways to solve them.
Event schedule:
- April 7, 11:00 a. m. Presentations of Erasmus+ projects;
- April 8, 11:00 a.m. Presentations of Horizon Europe and other international grant projects.
This meeting is an important platform for the university’s academic staff and researchers to share best practices and learn about effective grant project management mechanisms.