„ენერგეტიკული ოთხშაბათები ყველასთვის“ – ენერგეტიკის ფაკულტეტზე პროექტი გრძელდება
27 მაისს, 15:00 საათზე ენერგეტიკის ფაკულტეტის სააქტო დარბაზში, პროექტის “ენერგეტიკული ოთხშაბათები ყველასთვის” – რიგით მესამე საჯარო ლექცია გაიმართება.
მესამე ლექციის თემის დასახელებაა – “მაღალი ძაბვის ელექტროგადაცემის ხაზების მიერ ელექტრომაგნიტური გამოსხივება და მისი გავლენა ადამიანის ჯანმრთელობაზე”.
ამჯერად, ლექციის სპიკერი იქნება პროფესორი თენგიზ მუსელიანი და მასზე დასწრება ნებისმიერ მსურველს შეეძლება – სტუდენტებს, კურსდამთავრებულებს, პროფესორ-მასწავლებლებს თუ დარგით დაინტერესებულ სხვა ადამიანებს.
შეგახსენებთ, რომ 13 მაისიდან 24 ივნისის ჩათვლით, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ენერგეტიკის ფაკულტეტის ადმინისტრაცია საჯარო ლექციების ციკლს – „თანამედროვე ენერგეტიკის აქტუალური საკითხები” ატარებს, ლექციების ციკლი მოიცავს 7 საჯარო ლექციას და კურსის ბოლოს გაიცემა სერტიფიკატი (რისთვისაც საჭიროა სტუდენტი სულ მცირე 5 შეხვედრას დაესწროს).

“Energy Wednesdays for Everyone” – The project continues at the Faculty of Power Engineering
On May 27, at 03:00 p.m., the third public lecture of the project “Energy Wednesdays for Everyone” will be held in the assembly hall of the Faculty of Power Engineering.
The topic of the third lecture is “Electromagnetic Radiation from High-Voltage Power Lines and Its Impact on Human Health”.
This time, the speaker will be Professor Tengiz Museliani and anyone can attend – students, graduates, professors, or other people interested in the field.
We would like to remind you that from May 13th to June 24th, the administration of the Faculty of Power Engineering of the Georgian Technical University is holding a public lecture series – “Current Issues in Modern Energy”. The lecture series includes 7 public lectures and a certificate will be issued at the end of the course (for which the student must attend at least 5 meetings).