„ინოვაციური ტექნოლოგიები ინჟინერიაში“ – IX საერთაშორისო სტუდენტური კონფერენცია სამშენებლო ფაკულტეტზე
14-15 ივლისს, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სამშენებლო ფაკულტეტზე IX საერთაშორისო სტუდენტური კონფერენცია გაიმართება თემაზე – „ინოვაციური ტექნოლოგიები ინჟინერიაში“.
სამშენებლო ფაკულტეტის ადმინისტრაცია სტუდენტებს იწვევს კონფერენციაზე მონაწილეობის მისაღებად:
14 ივლისი – ბაკალავრიატის სტუდენტებისთვის;
15 ივლისი – მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის სტუდენტებისთვის.
კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად სტუდენტებმა უნდა წარმოადგინონ ნაშრომები ინჟინერიისა და გამოყენებითი მეცნიერებების სხვადასხვა მიმართულებით.
რეგისტრაციისა და სტატიის ატვირთვის ბოლო ვადაა 10 ივლისი.
აღნიშნული თარიღის შემდეგ გამოგზავნილი ნაშრომები აღარ მიიღება.
მომდევნო 2 კვირის განმავლობაში გამოქვეყნდება:
- რეგისტრაციის ბმული;
- ნაშრომის ფორმატის დანართი;
- სტატიის გამოგზავნისა და გაფორმების წესები.
მანამდე გთხოვთ:
- შეარჩიოთ აკადემიური ხელმძღვანელი;
- მოიფიქროთ თემის დასახელება;
- წინასწარ მოამზადოთ სტატია, რადგან სავალდებულოა რეგისტრაციის პროცესში ატვირთოთ ნაშრომი.
საკონფერენციო კრებულში გამოსაქვეყნებელი სტატია აუცილებლად უნდა იყოს მომზადებული ინგლისურ ენაზე. თუმცა, კონფერენციაზე მოხსენების წარდგენა შესაძლებელია ქართულ, ინგლისურ ან რუსულ ენაზე.
რეგისტრაციის დროს ყურადღება მიაქციეთ მონაცემების სისწორეს, განსაკუთრებით პირად ნომერს. კონფერენციაზე წარმოდგენილი მასალები გამოქვეყნდება საკონფერენციო კრებულში.

“Innovative Technologies in Engineering” – IX International Student Conference at the Faculty of Construction
On July 14-15, the IX International Student Conference will be held at the Faculty of Construction of the Georgian Technical University on the topic – “Innovative Technologies in Engineering”.
The Construction Faculty administration invites students to participate in the conference:
July 14 – The bachelor students;
July 15 – The master and doctoral students.
To participate in the conference, students must submit papers in various fields of engineering and applied sciences.
The deadline for registration and article submission is July 10.
Papers submitted after this date will not be accepted.
In the next 2 weeks will be published:
- Registration link;
- Paper format appendix;
- Article submission and formatting rules.
Before that, please:
- Choose an academic supervisor;
- Think of a topic title;
- Prepare an article in advance, as it is mandatory to upload the paper during the registration process.
The article to be published in the conference proceedings must be prepared in English. However, the conference report can be presented in Georgian, English or Russian.
When registering, please pay attention to the correctness of the data, especially the personal number. The materials presented at the conference will be published in the conference proceedings.