„ინოვაციური ტექნოლოგიები ინჟინერიაში“ – სტუდენტთა IX საერთაშორისო კონფერენცია
14-15 ივლისს, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სამშენებლო ფაკულტეტის ორგანიზებით ჩატარდება სტუდენტთა IX საერთაშორისო კონფერენციას თემაზე: „ინოვაციური ტექნოლოგიები ინჟინერიაში“.
კონფერენცია ეძღვნება ქრისტიანობის სახელმწიფო რელიგიად გამოცხადების 1700 წლის იუბილეს.
14 ივლისი დაეთმობა ბაკალავრების გამოსვლას, სადაც მათ უნდა წარმოადგინონ მოხსენებები დარგში არსებული სიახლეების შესახებ. 15 ივლისს კი, მაგისტრები და დოქტორანტები, მათ სტატიებში სავალდებულოა ასახული იყოს კვლევის საკითხები, რაზედაც ისინი მუშაობენ.
კონფერენციის მსვლელობისას იმუშავებს შემდეგი სექციები:
• მშენებლობა;
• წყლის რესურსები;
• გარემოს ინჟინერია;
• ეკოლოგია;
• კულტურული და რელიგიური მემკვიდრეობის ძეგლები;
• თანამედროვე საინფორმაციო ტექნოლოგიები ინჟინერიაში;
• ენერგეტიკა;
• გეოლოგია;
• აგრარული მეცნიერებები;
• არქიტექტურა;
• ტრანსპორტის ინჟინერია;
კონფერენციის სამუშაო ენა: ქართული, ინგლისური და რუსული.
სავალდებულოა, სტატია კრებულისთვის წარმოდგენილ იქნას ინგლისურ ენაზე, დასაშვებია მოხსენებების წარმოდგენა ქართულ და რუსულ ენებზე. სტატიები გამოქვეყნდება კონფერენციის კრებულში.
კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად გთხოვთ გაიაროთ რეგისტრაცია შესაბამის ბმულზე.
გამოსაქვეყნებელი სტატიაც იტვირთება ბმულზე (არა უგვიანეს 10/07/2026-მდე) მასალები უნდა მომზადდეს დანართში მითითებული ფორმატის შესაბამისად.

• 14/07/2026 - 15/07/2026
On July 14-15, the Faculty of Construction of the Georgian Technical University will organize the 9th international conference of students on the topic: “Innovative Technologies in Engineering”.
The conference is dedicated to the 1700th anniversary of the declaration of Christianity as the state religion.
July 14th will be dedicated to bachelor students, where they will present reports on current developments in the field. On July 15th, master’s and doctoral students will present their articles, which must reflect the research issues they are working on.
The following sections will operate during the conference:
• Construction;
• Water Resources;
• Environmental Engineering;
• Ecology;
• Cultural and Religious Heritage Sites;
• Modern Information Technologies in Engineering;
• Energy;
• Geology;
• Agricultural Sciences;
• Architecture;
• Transport Engineering;
Working languages ​​of the conference: Georgian, English and Russian.
It is mandatory that the article for the collection be presented in English, presentations in Georgian and Russian are allowed. The articles will be published in the conference collection.
To participate in the conference, please register at the appropriate link.
The article to be published is also uploaded at the link (no later than 10/07/2026). Materials must be prepared in accordance with the format specified in the appendix.