Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა საბერძნეთის ხმელთაშუა ზღვის უნივერსიტეტში – 2026-27 აკადემიური წლის I სემესტრი (საერთაშორისო კვირეული თანამშრომლებისთვის)
საბერძნეთის ხმელთაშუა ზღვის უნივერსიტეტი (Hellenic Mediterranean University – HMU) (ჰერაკლიონი, საბერძნეთი), ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო სემესტრისთვის.
ადმინისტრაციული პერსონალისთვის
საბუთების მიღების ბოლო ვადა: 25.05.26
უცხოურ ენაში ტესტირების ბოლო ვადა: 27.05.26
საკონკურსო კომისიასთან გასაუბრების ბოლო ვადა: 29.05.26
საბერძნეთის ხმელთაშუა ზღვის უნივერსიტეტში Erasmus+ მობილობასთან დაკავშირებული დამატებითი ინფორმაცია, მათ შორის, საერთაშორისო კვირეულის სარეგისტრაციო ბმული, იხილეთ აქ. ნომინირებული თანამშრომლებისთვის რეგისტრაციისა და, შესაბამისად, სააპლიკაციო განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადაა 2026 წლის 19 ივნისი.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან საბერძნეთის ხმელთაშუა ზღვის უნივერსიტეტში 2 ადმინისტრაციული თანამშრომლის მობილობა, რომლებიც მონაწილეობას მიიღებენ 2026 წლის 21-25 სექტემბერს დაგეგმილ თანამშრომელთა საერთაშორისო კვირეულში. ღონისძიების პროგრამა განკუთვნილია ბიბლიოთეკის თანამშრომლებისთვის.

Erasmus+ Exchange Program at the Hellenic Mediterranean University – 1st Semester of the 2026-27 Academic Year (International Week for Staff)
Hellenic Mediterranean University (HMU) (Heraklion, Greece) announces a call for applications for the ERASMUS+ exchange program for the fall semester of the 2026-27 academic year.
For administrative staff
Deadline for receipt of documents: 25.05.26
Foreign language testing deadline: 27.05.26
Deadline for interview with the selection committee: 29.05.26
For more information on Erasmus+ mobility at the Hellenic Mediterranean University, including the registration link for the International Week , please see here. The deadline for registration and, consequently, submission of applications for nominated staff is 19 June 2026.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 2 administrative staff from the Georgian Technical University to the University of the Mediterranean in Greece, who will participate in the International Staff Week scheduled for September 21-25, 2026. The event program is intended for library staff.