„გლობალიზაცია და ბიზნესის თანამედროვე გამოწვევები“ – X საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციას სტუ უმასპინძლებს
22 მაისს, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ბიზნესტექნოლოგიების ფაკულტეტის ორგანიზებით X საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია „გლობალიზაცია და ბიზნესის თანამედროვე გამოწვევები“ გაიმართება.
კონფერენცია, რომელიც სტუ-ის VI კორპუსში ჩატარდება, ქართულ და ინგლისურ ენებზე წარიმართება. ღონისძიებაზე მომხსენებლებმა სტატიები უნდა წარადგინონ 1 მაისამდე, ხოლო სარეგისტრაციო მოსაკრებლის გადახდა 11 მაისამდე უზრუნველყონ.
კონფერენციის ელ-ფოსტა: btconference@gtu.ge.
X საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციის შესახებ დამატებითი ინფორმაცია იხილეთ ბმულზე.
წყლის რესურსების დაცვის მსოფლიო დღისადმი მიძღვნილი ფორუმი სტუ-ში
„საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში ყოველწლიურად აღვნიშნავთ წყლის რესურსების დაცვის მსოფლიო დღეს. ეს არის თარიღი, რომელიც განსაკუთრებულად მნიშვნელოვანია როგორც გარემოსდაცვითი, ასევე, კაცობრიობის...
ინტერნაციონალურ ფორუმს „BIT-2026“ სასტუმრო „Wyndham Grand Tbilisi“ უმასპინძლებს
26 მარტს, თბილისში, სასტუმრო “Wyndham Grand Tbilisi”-ის საკონფერენციო დარბაზში ინტერნაციონალური ფორუმი “BIT-2026” გაიმართება, სადაც IT სფეროში სხვადასხვა ტენდენციები განიხილება. ღონისძიებაზე...
“ივანე ჯავახიშვილი – 150” – ივანე ჯავახიშვილისადმი მიძღვნილი საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია
24-25 აპრილს, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემია თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დამაარსებლის ივანე ჯავახიშვილისადმი მიძღვნილ...
საერთაშორისო ვორქშოპი სტუ-ში – ისრაელის უნივერისტეტის პროფესორი იუვალ გარინი სტუდენტებს სემინარს ჩაუტარებს
16-20 მარტს, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში ბიოფიზიკის მიმართულებით (Advanced Biophysics) საერთაშორისო ვორქშოპი გაიმართება, რომელსაც მეცნიერებისა და ინჟინერიის სფეროში მსოფლიოს ერთ-ერთი წამყვანი...
სტუ-ში Erasmus+ CBHE-ის მასშტაბური პროექტი – DIGITECH იწყება
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მეცნიერთა დელეგაციამ Erasmus+ CBHE-ის პროექტის DIGITECH-ის ოფიციალურ გახსნასა და პირველ საერთაშორისო ვორქშოპში მიიღო მონაწილეობა. პროექტი მიმართულია მაღალტექნოლოგიური...

“Globalization and Modern Challenges of Business” – X International Scientific Conference to Be Hosted by GTU
On May 22nd, the X International Scientific Conference “Globalization and Modern Challenges of Business” will be held, organized by the Faculty of Business Technologies of the Georgian Technical University.
The conference, which will be held in the VI Building of GTU, will be held in Georgian and English. Event speakers must submit articles by May 1st, and pay the registration fee by May 11th.
Conference e-mail: btconference@gtu.ge.
For additional information about the X International Scientific Conference, see the link.
World Water Resources Day Forum at GTU
“At the Georgian Technical University, we celebrate World Water Day annualy. This is a date that is particularly important both...
“Wyndham Grand Tbilisi” to Host International Forum “BIT-2026”
25-03-2026“Wyndham Grand Tbilisi” to Host International Forum “BIT-2026”On March 26th, the International Forum “BIT-2026” will be held in the conference...
“Ivane Javakhishvili – 150” – International Scientific Conference Dedicated to Ivane Javakhishvili
On April 24-25, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and the Georgian National Academy of Sciences will hold an international scientific...
International Workshop At GTU – Professor Yuval Garini From An Israeli University Will Conduct A Seminar For Students
From March 16-20, An International Workshop In The Field Of Biophysics (Advanced Biophysics) Will Be Held At Georgian Technical University,...