საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში მოქმედი პროფესორ  ვიდას კავალიაუსკასის ლიეტუვური ენის, კულტურის და განათლების ცენტრი სტუ-ის ნებისმიერი კურსის სტუდენტებს ლიეტუვური ენის შემსწავლელ უფასო კურსებზე იწვევს.
ცენტრში უფასო კურსები დაიწყება 15 აპრილიდან და ჩატარდება კვირაში 2-ჯერ (შაბათ-კვირის გარდა), 17:00 საათის შემდეგ, თქვენს სტუდენტურ გრაფიკზე მორგებულ დროს.
კურსებზე რეგისტრაციის ბოლო ვადა  14 აპრილია. რეგისტრაციის გასავლელად, მსურველებმა აუცილებელია, შეავსოთ მოცემული ფორმა.
სტუ-ის პროფესორ ვიდას კავალიაუსკასის ლიეტუვური ენის, კულტურის და განათლების ცენტრი სტუდენტებს ასევე  არაერთ სხვა უსასყიდლო პროექტს სთავაზობს:
• სასწავლო კურსები ლიეტუვას უნივერსიტეტებში
• საზაფხულო კურსები
• სხვადასხვა საგანმანათლებლო პროგრამები ლიეტუვას რესპუბლიკაში (სტიპენდიით)
სტუ-ის სტუდენტებს, რომლებიც დაამთავრებენ ბაკალავრიატს და შეისწავლიან ლიეტუვურ ენას, მიეცემათ შესაძლებლობა უსასყიდლოდ განაგრძონ სწავლა ლიეტუვას ნებისმიერი უნივერსიტეტის სამაგისტრო პროგრამებზე. ასევე, სწავლის პერიოდში, დაენიშნებათ ლიეტუვას რესპუბლიკის სახელმწიფო სტიპენდია.
სტუ-ის პროფესორ  ვიდას კავალიაუსკასის ლიეტუვური ენის, კულტურის და განათლების ცენტრის სტუდენტებისთვის პროგრამას აფინანსებს ლიეტუვას რესპუბლიკა.

The Professor Vydas Kavaliauskas Lithuanian Language, Culture and Education Center at the Georgian Technical University invites students of any course at GTU to free Lithuanian language courses.
Free courses at the center will start on April 15th and will be held twice a week (except weekends), after 05:00 p.m., at a time convenient for your student’s schedule.
The deadline for registration for the courses is April 14th. To register, you have to fill out this form.
The Professor Vydas Kavaliauskas Lithuanian Language, Culture and Education Center at the Georgian Technical University also offers students several other free projects:
- Study courses at Lithuanian universities
- Summer courses
- Various educational programs in the Republic of Lithuania (with scholarships)
Students of GTU who complete their bachelor’s degree and study the Lithuanian language will be given the opportunity to continue their studies free of charge in master’s programs at any Lithuanian university. They will also be awarded a state scholarship of the Republic of Lithuania for the period of their studies.
The program for students of the GTU Professor Vydas Kavaliauskas Center for Lithuanian Language, Culture and Education is funded by the Republic of Lithuania.