ERASMUS+ BIP for STAFF პროგრამა თანამშრომლებისთვის იასის გეორგე ასაკის ტექნიკურ უნივერსიტეტში – “მდგრადი მასალები და ტექნიკა მემკვიდრეობის ძეგლების რესტავრაციაში”
2026 წლის აპრილ-მაისში, იასის გეორგე ასაკის ტექნიკური უნივერსიტეტი (Gheorghe Asachi Technical University of Iaşi – TUIASI) (იასი, რუმინეთი) ორგანიზებას უკეთებს ERASMUS+ შერეულ ინტენსიურ პროგრამას (BIP) თანამშრომლებისთვის “მდგრადი მასალები და ტექნიკა მემკვიდრეობის ძეგლების რესტავრაციაში”.
ERASMUS+ BIP პროგრამის ფარგლებში, იგეგმება სპეციალური სესია პროექტის პარტნიორი უნივერსიტეტების ERASMUS+ კოორდინატორებისთვის. სესია ფოკუსირებული იქნება ERASMUS+ კოორდინატორების ინტერკულტურული უნარ-ჩვევების განვითარებაზე, საერთაშორისო ნეთვორქინგსა და შესაბამისი საუკეთესო პრაქტიკების გაზიარებაზე ადმინისტრაციული მეთოდების გასაუმჯობესებლად Erasmus აქტივობებში (Erasmus actions), სამშენებლო მიმართულებით.
სტუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობათა დეპარტამენტში საბუთების მიღების ბოლო ვადა: 24.03.26.
დისტანციური შეხვედრა (პროგრამის ვირტუალური კომპონენტი) ჩატარდება 2026 წლის 24 აპრილს MS Teams პლატფორმაზე, ხოლო პირისპირ შეხვედრები – 18-22 მაისს. პროექტი ითვალისწინებს მგზავრობის მხოლოდ ნაწილობრივ დაფინანსებას.
იასის გეორგე ასაკის ტექნიკურ უნივერსიტეტში Erasmus+ საერთაშორისო მობილობისთვის პროექტის კოორდინატორის მიერ განსაზღვრულია 1 ადმინისტრაციული თანამშრომლის მობილობა სტუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტიდან, რომლის საქმიანობა უშუალოდ უკავშირდება უნივერსიტეტში Erasmus+ მობილობის პროექტების მომზადება-განხორციელებასთან დაკავშირებულ აქტივობებსა და შესაბამის რეპორტინგს.

ERASMUS+ BIP for STAFF program for staff at Gheorghe Asachi Technical University of Iași – ‘Sustainable Materials and Techniques in the Restoration of Heritage Monuments
In April-May 2026, the Gheorghe Asachi Technical University of Iaşi (  TUIASI ) (Iaşi, Romania) is organizing an ERASMUS+ Blended Intensive Program (BIP) for staff on “Sustainable Materials and Techniques in the Restoration of Heritage Monuments”.
Within the framework of the ERASMUS+ BIP program, a special session is planned for ERASMUS+ coordinators of the project partner universities. The session will focus on the development of intercultural skills of ERASMUS+ coordinators, international networking and sharing of relevant best practices to improve administrative methods in Erasmus actions in the construction sector.
Deadline for receiving documents at the Department of International Relations of GTU: 24.03.26.
The remote meeting (virtual component of the program) will be held on April 24, 2026 on the MS Teams platform, and face-to-face meetings will be held on May 18-22. The project provides for only partial funding of travel.
At the Gheorghe Iasi Technical University of Iasi, the Erasmus+ international mobility project coordinator has determined the mobility of 1 administrative employee from the Department of International Relations of the GTU, whose activities are directly related to the activities related to the preparation and implementation of Erasmus+ mobility projects at the university and the relevant reporting.