ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამა რენის გამოყენებით მეცნიერებათა ინსტიტუტში – 2026-27 აკადემიური წლის I სემესტრი (სტუდენტებისთვის)
რენის გამოყენებით მეცნიერებათა ინსტიტუტი (INSA Rennes) (რენი, საფრანგეთი) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო სემესტრისთვის.
Electronics and Computer Engineering
Electronics and Telecommunications
Computer Science
Applied Mathematics
Physical Engineering and Materials
Civil Engineering and Urban Planning
Mechanical and Control Systems Engineering
რენის გამოყენებით მეცნიერებათა ინსტიტუტში Erasmus+ მობილობასთან დაკავშირებით სასარგებლო ინფორმაცია, მათ შორის, სასწავლო კურსები და ლაბორატორიების ჩამონათვალი (პროექტის არჩევის შემთხვევაში), იხილეთ აქ.
24 ECTS კრედიტიანი პროექტის არჩევის შემთხვევაში, აპლიკანტმა დამატებით უნდა გაიაროს 4 ECTS კრედიტიანი ფრანგულენოვანი კურსები. ასევე, სააპლიკაციო განაცხადში წარმოადგინოს მიმღები უნივერსიტეტის პროფესორთან შეთანხმებული სამუშაო გეგმა.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია ბაკალავრიატის (III-IVკურსი) ან მაგისტრატურის საფეხურის 2 სტუდენტის მობილობა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან რენის გამოყენებით მეცნიერებათა ინსტიტუტში.
მიმართულება: ელექტრონიკა, კომპიუტერული ინჟინერია, ტელეკომუნიკაცია, კომპიუტერული მეცნიერებები, გამოყენებითი მათემატიკა, ფიზიკა, მასალათმცოდნეობა, სამშენებლო, ურბანული დაგეგმარება, მანქანათმშენებლობა, მართვის სისტემების ინჟინერია.

Erasmus+ exchange program at the Rennes Institute of Applied Sciences – First semester of the 2026–27 academic year (for students)
The Rennes Institute of Applied Sciences ( INSA Rennes ) (Rennes, France) announces a competition for the fall semester of the 2026-27 academic year within the framework of the ERASMUS+ exchange program.
Electronics and Computer Engineering
Electronics and Telecommunications
Computer Science
Applied Mathematics
Physical Engineering and Materials
Civil Engineering and Urban Planning
Mechanical and Control Systems Engineering
Useful information regarding Erasmus+ mobility at the Rennes Institute of Applied Sciences, including  training courses  and  a list of laboratories  (if the project is selected), can be found  here .
If a 24 ECTS credit project is selected, the applicant must additionally complete 4 ECTS credit French language courses. Also, submit a work plan agreed upon with a professor at the host university in the application form.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 2 undergraduate (III-IV year) or master’s degree students from the Georgian Technical University to the Rennes Institute of Applied Sciences.