Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა რუმინულ-ამერიკულ უნივერსიტეტში – 2026-27 აკადემიური წლის I სემესტრი (სტუდენტებისთვის)
რუმინულ-ამერიკული უნივერსიტეტი (Romanian-American University – RAU) (ბუქარესტი, რუმინეთი) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო სემესტრისთვის.
რუმინულ-ამერიკულ უნივერსიტეტში ERASMUS+ გაცვლით პროგრამასთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაცია იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია 1 ბაკალავრიატის ან მაგისტრატურის საფეხურის სტუდენტის მობილობა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან რუმინულ-ამერიკულ უნივერსიტეტში. მობილობის ხანგრძლივობა 4 თვე და 10 დღეა. შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე კანდიდატისთვის გათვალისწინებულია დამატებით სტიპენდია თვეში 250 ევროს ოდენობით.

Erasmus+ exchange program at the Romanian-American University – First semester of the 2026–27 academic year (for students)
Romanian-American University ( RAU ) (Bucharest, Romania) announces a call for applications for the fall semester of the 2026-27 academic year within the framework of the ERASMUS+ exchange program.
For detailed information about the ERASMUS+ exchange program at the Romanian-American University, see  here.
The inter-institutional agreement signed between the universities defines the mobility of 1 bachelor’s or master’s degree student from the Georgian Technical University to the Romanian-American University. The duration of the mobility is 4 months and 10 days. An additional scholarship of 250 euros per month is provided for candidates with disabilities.