იენჩინის აკადემიის დაფინანსებული საერთაშორისო სამაგისტრო პროგრამა პეკინის უნივერსიტეტში -საინფორმაციო სესია
2026 წლის 14 მაისს, 18:00 სთ., გაიმართება იენჩინის აკადემიის (Yenching Academy of Peking University) ონლაინსაინფორმაციო სესიაზე. საინფორმაციო სესია Zoom-პლატფორმაზე ჩატარდება.
იენჩინის აკადემია არის სრულად დაფინანსებული საერთაშორისო სამაგისტრო პროგრამა პეკინის უნივერსიტეტში (Peking University) (პეკინი, ჩინეთის სახალხო რეპუბლიკა), რომელიც მსოფლიოს ერთ-ერთ ყველაზე პრესტიჟულ უნივერსიტეტად ითვლება. პროგრამა აერთიანებს სტუდენტებს თითქმის 90 ქვეყნიდან და მოიცავს სხვადასხვა მიმართულებას, მათ შორის:
- პოლიტიკა და საერთაშორისო ურთიერთობები
- ეკონომიკა და მენეჯმენტი
- სამართალი და საზოგადოება
- ისტორია და არქეოლოგია
- ფილოსოფია და რელიგია
- ლიტერატურა და კულტურა
პროგრამა არის ორწლიანი და სრულად ფინანსდება. სწავლება მიმდინარეობს ინგლისურ ენაზე.ონლიანსესიაზე დეტალურად იქნბეა განხილული ისეთი პრაქტიკული საკითხები, როგორიცაა:

An online information session will be held at Yenching Academy of Peking University on May 14, 2026, at 6:00 PM. The information session will be held on the Zoom platform.
The Yenching Academy is a fully-funded international master’s program at Peking University (Beijing, People’s Republic of China), one of the most prestigious universities in the world. The program brings together students from nearly 90 countries and covers a variety of fields, including:
• Politics and International Relations
• Economics and Management
• Law and Society
• History and archaeology
• Philosophy and religion
• Literature and culture
The program is two years long and fully funded. The teaching is conducted in English. The online session will discuss in detail practical issues such as: