Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა ჩესკე-ბუდეიოვიცეს სამხრეთ ბოჰემიის უნივერსიტეტში – 2026-27 აკადემიური წლის I სემესტრი (კონკურსი სტუდენტებისთვის ცხადდება მეოთხედ)
ჩესკე-ბუდეიოვიცეს სამხრეთ ბოჰემიის უნივერსიტეტი (University of South Bohemia in České Budějovice) (ჩესკე-ბუდეიოვიცე, ჩეხეთის რესპუბლიკა) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში მეოთხედ აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო სემესტრისთვის.
ჩესკე-ბუდეიოვიცეს სამხრეთ ბოჰემიის უნივერსიტეტის ჯანდაცვისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე Erasmus+ პროგრამასთან დაკავშირებით დამატებითი ინფორმაცია, მათ შორის, ინგლისურენოვანი სასწავლო კურსები იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან ჩესკე-ბუდეიოვიცეს სამხრეთ ბოჰემიის უნივერსიტეტში ბაკალავრიატის, მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის საფეხურის 12 სტუდენტის მობილობა, თითოეული – 2,5 თვის ხანგრძლივობით.
მიმართულება: შრომის დაცვა, შრომის უსაფრთხოება, სახანძრო უსაფრთხოება, შრომის უსაფრთხოება სამედიცინო სფეროში და მომიჯნავე დისციპლინები.

Erasmus+ Exchange Program at the University of South Bohemia in České Budějovice – 1st semester of the 2026-27 academic year (the competition for students is announced for the fourth time)
The University of South Bohemia in České Budějovice (České Budějovice, Czech Republic) is announcing its fourth call for applications for the autumn semester of the 2026-27 academic year under the ERASMUS+ exchange program.
For additional information about the Erasmus+ program at the Faculty of Health and Social Sciences of the University of South Bohemia in České Budějovice, including  English-language study courses, see here.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 12 undergraduate, master’s and doctoral students from the Georgian Technical University to the University of South Bohemia in České Budějovice, each for a period of 2.5 months.
Direction: Labor protection, labor safety, fire safety, labor safety in the medical field and related disciplines.