Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა ლაკვილის უნივერსიტეტში – 2026-27 აკადემიური წლის I ან II სემესტრი (სტუდენტებისთვის)
ლ’აკვილის უნივერსიტეტი (University of L’Aquila – UNIVAQ) (ლაკვილა, იტალია) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო ან საგაზაფხულო სემესტრისთვის.
საბუთების მიღების ბოლო ვადა: 10.07.26
უცხოურ ენაში ტესტირების ბოლო ვადა: 13.07.26
საკონკურსო კომისიასთან გასაუბრების ბოლო ვადა: 14.07.26
ლ’აკვილის უნივერსიტეტში Erasmus+ მობილობასთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაცია, მათ შორის, სასწავლო კურსების ჩამონათვალი, იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია მაგისტრატურის საფეხურის 8 სტუდენტის მობილობა საქართველოს პარტნიორი უნივერსიტეტებიდან ლ’აკვილის უნივერსიტეტში, 2-5 თვით მობილობის ხანგრძლივობით.

Erasmus+ Exchange Program at the University of L’Aquila – Semester I or II of the 2026-27 academic year (for students)
The University of L’Aquila (UNIVAQ) (L’Aquila, Italy) is announcing a call for applications for the ERASMUS+ exchange program for the fall or spring semester of the 2026-27 academic year.
Deadline for receipt of documents: 10.07.26
Foreign language testing deadline: 13.07.26
Deadline for interview with the selection committee: 14.07.26
For detailed information on Erasmus+ mobility at the University of L’Aquila, including a list of study courses, see here.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 8 master’s degree students from partner universities in Georgia to the University of L’Aquila, with a mobility duration of 2-5 months.