Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა ლატვიის უნივერსიტეტში – 2025-26 აკადემიური წლის II სემესტრი (თანამშრომლებისთვის)
ლატვიის უნივერსიტეტი (University of Latvia – UL) (რიგა, ლატვია) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2025-26 აკადემიური წლის საგაზაფხულო სემესტრისთვის.
აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალისთვის
ლატვიის უნივერსიტეტში მობილობასთან დაკავშირებით დამატებით სასარგებლო ინფორმაცია იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია 1 აკადემიური ან ადმინისტრაციული თანამშრომლის მობილობა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან ლატვიის უნივერსიტეტში. მობილობა უნდა განხორციელდეს 2026 წლის 31 ივლისამდე.

Erasmus+ Exchange Program at the University of Latvia – 2nd Semester of the 2025-26 Academic Year (for employees)
The University of Latvia (Riga, Latvia) announces a competition for the spring semester of the 2025-26 academic year within the framework of the ERASMUS+ exchange program.
For Academic/Administrative Staff
Deadline for submitting applications: 20.04.26
Deadline for foreign language testing: 24.04.26
For additional useful information regarding mobility to the University of Latvia, see here.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 1 academic or administrative employee from the Georgian Technical University to the University of Latvia. The mobility must be carried out by July 31, 2026.