Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა საბერძნეთის ხმელთაშუა ზღვის უნივერსიტეტში – 2026-27 აკადემიური წლის I სემესტრი (განმეორებითი კონკურსი სტუდენტებისთვის)
საბერძნეთის ხმელთაშუა ზღვის უნივერსიტეტი (Hellenic Mediterranean University – HMU) (ჰერაკლიონი, საბერძნეთი), ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში განმეორებით აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო სემესტრისთვის.
საბერძნეთის ხმელთაშუა ზღვის უნივერსიტეტში Erasmus+ პროგრამასთან დაკავშირებით დამატებითი ინფორმაცია, მათ შორის, საინფორმაციო ფურცელი და სასწავლო კურსების ჩამონათვალი, იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია ბაკალავრიატის, მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის საფეხურის 2 სტუდენტის მობილობა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან საბერძნეთის ხმელთაშუა ზღვის უნივერსიტეტში, სწავლისა ან ტრეინინგის მიზნით, 4-4- თვით.

Erasmus+ Exchange Program at the Hellenic Mediterranean University – 1st Semester of the 2026-27 Academic Year (Repeated Competition for Students)
Hellenic Mediterranean University (Heraklion, Greece) is re-announcing a call for applications for the ERASMUS+ exchange program for the fall semester of the 2026-27 academic year.
For more information about the Erasmus+ program at the Hellenic Mediterranean University, including an information sheet and a list of study courses, please see here.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 2 students at the bachelor’s, master’s and doctoral levels from the Georgian Technical University to the Mediterranean University in Greece for the purpose of study or training, for a period of 4-4 months.