თურქმენეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობათა ინსტიტუტი – საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული ღონისძიებები სტუდენტებისათვის
2026 წლის 11-13 მაისს, თურქმენეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობათა ინსტიტუტი (Institute of International Relations of the Ministry of Foreign Affairs of Turkmenistan) (აშხაბადი, თურქმენეთი) ორგანიზებას უკეთებს საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკულ კონფერენციას “თურქმენეთის შიდა პოლიტიკა და დიპლომატია: თანამშრომლობა მშვიდობის, უსაფრთხოებისა და მდგრადი განვითარებისათვის” და III საერთაშორისო კონკურსს “საერთაშორისო ურთიერთობები: სამშვიდობო დიალოგის კულტურა”. ღონისძიებები ჰიბრიდულ ფორმატში ჩატარდება.
თურქმენეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობათა ინსტიტუტი დააფინანსებს აღნიშნულ ღონისძიებებში მონაწილეთა (სტუდენტი, ლექტორი) ხარჯებს, როგორიცაა აკომოდაცია, კვება, ტრანსპორტირება ქალაქში. ასევე, მხარდაჭერას გაუწევს სავიზო პროცედურებში. პროგრამა ითვალისწინებს საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან 1 ლექტორისა და 1 სტუდენტის ზემოაღნიშნულ კონფერენციასა და კონკურსში მონაწილეოაბის სრულად დააფინანსებას, ავიაბილეთების ჩათვლით.

Institute of International Relations of the Ministry of Foreign Affairs of Turkmenistan – International scientific-practical events for students
On May 11-13, 2026, the Institute of International Relations of the Ministry of Foreign Affairs of Turkmenistan (Ashgabat, Turkmenistan) will organize the International Scientific-Practical Conference “Domestic Politics and Diplomacy of Turkmenistan: Cooperation for Peace, Security and Sustainable Development” and the III International Competition “International Relations: Culture of Peaceful Dialogue”. The events will be held in a hybrid format.
The Institute of International Relations of the Ministry of Foreign Affairs of Turkmenistan will finance the expenses of participants in the above-mentioned events (student, lecturer), such as accommodation, meals, transportation within the city. It will also provide support in visa procedures. The program provides for full funding of 1 lecturer and 1 student from the Georgian Technical University to participate in the above-mentioned conference and competition, including airfare.