Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა ტულუზის ეროვნულ პოლიტექნიკურ ინტიტუტში – 2026-27 აკადემიური წლის I სემესტრი (განმეორებითი კონკურსი სტუდენტებისთვის)
ტულუზის ეროვნული პოლიტექნიკური ინტიტუტი (National Polytechnic Institute of Toulouse – Toulouse INP) (ტულუზა, საფრანგეთი) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში განმეორებით აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო სემესტრისთვის.
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტებს შესაძლებლობა აქვთ ტულუზის ეროვნული პოლიტექნიკური ინტიტუტის საინჟინრო სკოლაში Toulouse INP-ENSEEIHT (ზოგადი მიმართულებები: ენერგეტიკა, გარემოსდაცვისა და ციფრული ტექნოლოგიები) განახორციელონ Erasmus+ მობილობა. დეტალური ინფორმაცია ინგლისურენოვანი სამაგისტრო პროგრამების შესახებ იხილეთ სკოლის ვებგვერდზე (ელექტროენერგეტიკული სისტემების სამაგისტრო კურსის გარდა, რომელიც ფრანგულ ენაზე ისწავლება).
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია მაგისტრატურის საფეხურის 1 სტუდენტის მობილობა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან ტულუზის ეროვნული პოლიტექნიკური ინტიტუტის საინჟინრო სკოლაში Toulouse INP-ENSEEIHT.

Erasmus+ Exchange Program at the National Polytechnic Institute of Toulouse – 1st semester of the 2026-27 academic year (repeated competition for students)
The National Polytechnic Institute of Toulouse (Toulouse INP ) (Toulouse, France) is re-announcing a call for applications for the ERASMUS+ exchange program for the fall semester of the 2026-27 academic year.
Georgian Technical University students have the opportunity to carry out Erasmus+ mobility at the Toulouse National Polytechnic Institute (general directions: Energy, Environment and Digital Technologies) in the Engineering School of Toulouse INP-ENSEEIHT. Detailed information about English-language master’s programs can be found on the school’s website (except for the Master’s course in Electrical Power Systems, which is taught in French).
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of a Master’s level 1 student from the Georgian Technical University to the Toulouse National Polytechnic Institute Engineering School Toulouse INP-ENSEEIHT.